Tag: фк шкендија
тетовчани добија убави вести

Шкендија потврди: Цел тим е негативен на Ковид -19

пред 9 мес.
наскоро ќе закажат и пријателски средби

ФОТО: Шкендија ги започна подготовките во Маврово, има една цел следната сезона

пред 10 мес.
за шкендија досега има постигнато 150 голА

Шкендија потпиша професионален договор со играч кој има само 16 години

пред 10 мес.
шампионот во хуманитарна акција

Шкендија средствата од билетите ќе ги донира за настраданите во Албанија

пред 1 година
ВАРДАР ЈА Зголеми предноста на табелата

ПМФЛ: Вардар со два гола до три бода, Шкендија убедлива против Борец

пред 1 година
НАТПРЕВАРОТ ВО СКОПЈЕ ЗАВРШИ 2-2

Куп на РМ: Дербито меѓу Шкендија и Вардар за Марјан Ецкоски од Охрид

пред 1 година
радост на „чаир“

ФОТОГАЛЕРИЈА: Шкупи го слави Ќатип Османи, Шкендија на колена на „Чаир“

пред 2 години
„чаир“ е често посебно место

ПМФЛ: Османи им донесе титула, сега сака победа против Шкендија на „Чаир“

пред 2 години
двојна програма од 8. коло

ПМФЛ: Качевски од Струга главен судија на дербито меѓу Вардар и Академија Пандев

пред 2 години
стадионите изгледаат убаво со публика

ФОТО: Публиката се враќа на стадионите, ПМФЛ се повеќе се гледа

пред 2 години
го скандираа неговото име

„Балистите“ гневни на раководството на Шкендија , го бараат спасот во Ферхан Хасани

пред 2 години
сопствените грешки пресудни за поразот

Османи: Не размислува за оставка шансата ќе ја бара во реваншот за седум дена

пред 2 години
во второто по ранг натпреварување

Шкендија на поправен против Дуделанж во Европа Лигата

пред 2 години
уште по првото коло

ФОТО: Непланирано заврши настапот на Шкендија во Европа

пред 2 години
реваншот треба да е само формалност

Шкендија има задача, да го потврди пласманот во второто коло

пред 2 години
тетовчани тренираа во скопје

ФОТО: Шкендија го одработи тренингот на арената „Тодор Проески“

пред 2 години