Tag: фк вардар
Амбицијата е кам-бек во првата лига

Роденденска порака: Бидете со Вардар, денес 74 години, пред нас е вечноста, а Вардар и засекогаш одат заедно

пред 2 недели
Откако ФК Вардар испадна од ПМФЛ

Комити: Не е важен рангот на натпреварување, кога се работи за една голема и искрена љубов.

пред 3 мес.
провокација од „балистите“

ФОТО: Навивачите на Шкендија со „поздрав“ за Вардар – Честито Втора лига

пред 3 мес.
Вложувањето од Катар не е затворено прашање

Шилегов: Вардар нема да биде превземен со долгови, македонската гордост пред распад

пред 3 мес.
Во духот на големиот празник

ВИДЕО: Спектакуларно пиротехничко шоу од „Комити“ за Велигден

пред 3 мес.
СЕ ОГЛАСИЈА КОМИТИ ПО ПОРАЗОТ НА ВАРДАР- НАЈАВИЈА ПОКАЖУВАЊЕ НА ДЕСТРУКТИВНАТА МОЌ

Комити: Ви ветуваме непријатни моменти, животот со милионите и политичката моќ ќе ви биде беден и неподнослив

пред 3 мес.
Ќе има ли конечна разврска

Самсоненко се согласил да го врати ФК Вардар на Град Скопје и да ги подмири долговите

пред 3 мес.
Првиот тренер на црвено-црните се враќа

ФОТО: Одлични вести за ФК Вардар, Никола Илиевски-Џиџи ќе ги предводи против Силекс

пред 4 мес.
вардар нема победа во 2021 година

ФОТО: Црно сценарио за ФК Вардар, табелата кажува се по 25 коло

пред 4 мес.
КОМИТИ ПОВТОРНО ПОМАГААТ

Обезбедени нови дресови за фудбалерите на Вардар: Нивната опрема ќе ја красат Комитите и бројот 87

пред 4 мес.
Нов ден, нов скандал во најтрофејниот

Распад систем во ФК Вардар, управата ги раскинува договорите со играчите и тренерите!?

пред 4 мес.
комити со поддршка за Никола илиевски - џиџи

ФОТО: Тренерот на Вардар префрлен на лекување во клиника, Џиџи се бори со коронавирусот

пред 4 мес.
фудбалерите добија поддршка

Комити: Ова е брука за сите тие кои го користеа и користат Вардар како оружје за политички битки

пред 5 мес.
Жална вест

Почина легендата на ФК Вардар, Мирко Илиевски освојувачот на Купот на СФРЈ

пред 5 мес.
Преодниот рок е завршен

ФИФА ја тргна забраната за трансфери, одлична вест за ФК Вардар

пред 5 мес.
Нова порака до раководството на клубот

Комити: Вардар е детенце кое е исфрлено од својот дом на улица, исфрлен е од своите родители…

пред 5 мес.