Tag: фламенго
има три понуди од бразил

На Балотели Европа му е „мала“, се сели во Бразил

пред 1 година
Проблеми за бразилскиот великан

Тројца позитивни фудбалери на КОВИД-19 во шампионот на Јужна Америка

пред 1 година
После ова, Перес нема да спие мирно

Флорентино Перес има причина за страв – имал лична средба со инфициран од Коронавирус

пред 1 година
Во притворот во Асунсион Роналдињо може да мине и 6 месеци

ФОТО: Се појави првата фотографија на Роналдињо во затворот во Парагвај

пред 1 година
Шпанецот се враќа во Европа

Арсенал го договори дефанзивецот на Фламенго

пред 1 година
Заврши соработката меѓу Интер и Габигол

ФОТО: Интер го продаде Габриел Барбоса – Габигол

пред 1 година
Артета го „крои“ тимот

Арсенал купува дефанзивец од Фламенго

пред 1 година
Детето-чудо пристигна во Реал

ВИДЕО: Реал и официјално го купи бразилското чудо Рејнир Жезус Карваљо

пред 1 година
Колку го купија толку и го продаваат

Кој има 35 милиони евра, може да го купи Лукас Пакета од Милан

пред 1 година
На се се мисли, дури и на следната продажба

Интер го продаде Габриел Барбоса, попознат како Габигол

пред 1 година
„Габигол“ се враќа во Европа

Барбоса е замената за Суарез во Барселона

пред 1 година
Слаба е математиката на Фламенго

Познати детали од трансферот на Рејнир Карваљо од Фламенго во „Кралскиот“ клуб

пред 1 година
Барселона остана со празни раце

Бомбата експлодира: Фламенго се согласи да му го продаде на Реал суперталентот Рејнир

пред 1 година
Се повеќе Бразилци во Реал

Реал го купува бразилскиот суперталент?

пред 1 година
Нов бразилски суперталент

Реал се интересира за 17-годишниот Бразилец вреден 35 милиони евра

пред 1 година
Египјанецот ја однесе главната индивидуална награда

ФОТО: Салах доби „Златна топка“, како најдобар фудбалер на Светското клупско првенство

пред 1 година