Tag: Флојд Мејведер
хабиб ужива во пензија

Хабиб одбил 100 милиони за борба

пред 5 мес.
легендарниот боксер конечно ја покажа и својата хумана страна...

ФОТО: Мејведер ќе ги подмири трошоците околу погребот на Џорџ Флојд

пред 1 година
Уште една провокација од боксерот

ФОТО: Мејвејдер е во карантин во авион кој се движи а во него се игра покер со многу пари

пред 2 години
Можеби само се прави важен

Славниот боксер Флојд Мејведер ќе го купува Њукасл

пред 2 години
Хабиб тврди дека едноставно ќе го задави Мејведер

Хабиб Нурмагомедов: Како да го тепам Мејведер, па тој има години колку татко ми

пред 2 години
Да е по правилата на ММА, и Хабиб би тепал двајца како Мејведер во ист ден

Флојд Мејведер: Во еден ден ќе ги тепам двајцата, Нурмагомедов дење, а Мекгрегор навечер

пред 2 години
Многу пари го расипаа човеков

ФОТО: Флојд Мејведер се појави на Суперболот со чудна јакна од Луј Витон

пред 2 години
Сега на потег е дагестанецот

Саудиски милиардери му нудат 180 милиони евра на Хабиб Нурмагомедов за два меча

пред 2 години
Неверојатна бројка

Секој удар на Флојд Мејведер во последната деценија му донесе по половина милион долари

пред 2 години
немаше место за Надал

Според Скај Спорт, Серена Вилијамс е спортист на деценијата. Роналдо е трет, а Меси четврти

пред 2 години
При тие пари...

ФОТО: Флојд Мејведер за Божиќ и подари на ќерка си Мерцедес од 150.000 долари

пред 2 години