Tag: Формула 1
со „W12 E Performance“ кон нови победи

ФОТО: Мерцедес го претстави новиот новиот болид за сезоната 2021

пред 16 часа
Формула 1 првакот со провокација

ФОТО: Мерцедес откри детали за новиот болид, но спонзорите останаа тајна

пред 3 дена
Ќе има ли Ред Бул шампинска моќ во новата сезона?

Серхио Перес: Сега го возев новиот болид, направен исчекор по однос на темпото и брзината

пред 5 дена
Фановите бараат разлики со минатогодишниот болид

ВИДЕО: Алфа Ромео го промовираше новиот „Ц41“ кој ќе го возат Раиконен и Џовинаци

пред 1 нед.
Дизајнот е интересен и привлечен

ВИДЕО: Мекларен го претстави болидот со новиот „АМГ М12“ мотор

пред 2 недели
„СРЕБРЕНИТЕ СТРЕЛИ“ НЕ ШТЕДАТ ПАРИ ЗА БРИТАНЕЦОТ

Хамилтон останува во Мерцедес: Светскиот шампион ќе го наполни плус џебот- доби уште побогат договор

пред 3 недели
Измени поради Ковид-19

ФОТО: Промена во Ф1 календарот, Имола се враќа на програмата

пред 2 мес.
Актуелниот првак за талетираниот британец

Хамилтон за Расел: Не се сомневам дека има потенција да биде следниот светски шампион

пред 2 мес.
одлучен да ја врати старата форма

Хамилтон: Изгубив четири килограми додека се борев со коронавирусот

пред 2 мес.
Преговорите се во тек

Во Мерцедес не им се брза но веруваат во нов договор со Хамилтон

пред 2 мес.
За новата сезона во Формула 1 шампионатот

ФОТО: Се чека на Хамилтон и Мерцедес за комплетирање на листата на возачи

пред 2 мес.
Хамилтон ќе ја брани титулата на 23 трки

ФИА потврди: Новата сезона во Формула 1 ќе биде најдолга во историјата

пред 3 мес.
Ковид-19 последици кај првакот во Формула 1

Хамилтон: Уништен сум не се чувствувам добро, но среќен сум што сум жив

пред 3 мес.
Перфектен крај за возачот на Ред Бул

ФОТО: Ферстапен ја одбрани пол позицијата на „Јас Марина“, заврши сезоната во Формула 1

пред 3 мес.
голем успех на ферстапен

Ферстапен на пол позиција во Абу Даби, прва за него сезонава во Ф1

пред 3 мес.
На тренигот на патеката „Јас Марина“

ВИДЕО: Нова несреќа во Формула 1, се запали болидот на Раиконен

пред 3 мес.