Tag: фото
дали уефа ќе донесе одлуки кои ќе ја сменат завршницата на лигата на шампионите

ФОТО: УЕФА ќе им пресуди на три екипи, две од Германија и една од Португалија со декрет во полуфинале

пред 2 часа
клубот е мртов за навивачите

ФОТО: Морбидно, Манчестер Сити „погребан“ поради Суперлигата

пред 3 часа
ливерпул е инспирација за лидс и алиоски

ФОТО: Алиоски стартер за Лидс против шампионот на Англија

пред 4 часа
Суперлигата наиде на негодување од три големи гиганти

ФОТО: Новата Суперлига го доби првиот удар: Три екипи го откажаа своето учество во неа

пред 8 часа
Навивачите на Ливерпул го „свртеа грбот“

ФОТО: Навивачите на Ливерпул се кренаа на нозе: Протест против приклучувањето во новата Суперлига

пред 8 часа
Селекторот го објави поширокиот список

ФОТО: Лазаров го објави списокот за престојните квалификациски натпревари

пред 10 часа
Суперлигата го претстави логото

ФОТО: Објавена првата фотографија од логото на Суперлигата

пред 11 часа
ветува многу работа и посветеност

Бајиќ: Чест е да се биде селектор на Македонија, сакам да останам овде десет години

пред 12 часа
португалецот ќе бара нов клуб

ОФИЦИЈАЛНО: Тотенхем му врачи отказ на Жозе Мурињо, уште една црна дамка во кариерата на Португалецот

пред 13 часа
дерби во неапол, елмас резерва

ФОТО: Елмас резерва против Интер, Конте со најдобрите во нападот против Наполи

пред 1 ден
Шкендија рутински против Беласица

ФОТО: Лидерот на табелата Шкендија со лесни три бода во Струмица

пред 1 ден
Работнички ремизираше на домашен терен

ВИДЕО+ФОТО: Голеада на Арената „Тодор Проески“: Работнички и Македонија Ѓ.П. ремизираа

пред 1 ден
Ајакс атакува на двојна титула

Холандскиот куп конечно пред разврска по пауза од две години

пред 2 дена
џенова по бодови во милано, ибрахимовиќ ќе гледа од трибини

ФОТО: Пандев од клупата против Милан, Пиоли без главната ѕвезда против Џенова

пред 2 дена
Реакции по финалето во „Копа Дел Реј“

ФОТО: Реал Мадрид со честитки до Барса, Пујол бара титула во Ла Лига

пред 2 дена
вардар во струмица бара бодови за опстанок

ПМФЛ: Вардар гостува кај Академија Пандев и „својот“ Васовски, лидерот Шкендија има „лесна“ задача против Беласица

пред 2 дена