Tag: фото
знак на почит кон марадона

ФОТО: Наполи свечено ја престави статуата на Диего Марадона!

пред 5 дена
одработен тренингот пред украина

ФОТОГАЛЕРИЈА: Тренинг на Македонската кошаркарска репрезентација во„Палатата на спортовите“во Киев

пред 6 дена
малку фалеше да се случи сензација

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје добро парираше но на крајот Вардар ги однесе бодовите!

пред 6 дена
вечерва дерби во калчото

ФОТО: Спалети го пофали Елмас пред дербито на Наполи со Лацио

пред 6 дена
прв натпревар од неделната програма во калчото

ФОТО: Пандев и Несторовски резерви на дуелот Удинезе – Џенова

пред 6 дена
Притисок по лидерот Шкупи

ФОТО: Победничко селфи во соблекувалната на „Тетовче“, Академија Пандев слави

пред 7 дена
дали псж има нов тренер

ФОТО: Братот на сопственикот на ПСЖ: Добредојде, Зизу!

пред 1 нед.
сонот да стане реалност

Македонија вечерва го добива противникот за мундијалскиот бараж

пред 1 нед.
Делегирање за 15 коло во ПМФЛ

Трпчевски ќе го суди дербито на „Чаир“ меѓу Шкупи и Струга ТЛ

пред 1 нед.
Многу работи останаа нејасни

Една година по смртта на Марадона, фудбалскиот свет чека одговори

пред 1 нед.
русинот е ракометна „икона“ на црвено-црните

ФОТО: Дибиров доби подарок за 1000 гола во Лигата на шампионите

пред 1 нед.
МЕЧ ЗА ЗАБОРАВ

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалерки со полна мрежа среде Скопје, Северна Ирска броеше до 11

пред 1 нед.
лигата на шампионите во фокусот, меси гостува кај сити

ФОТО: Познати составите за дуелот Сити-ПСЖ, спектакл во Лигата на шампионите

пред 1 нед.
поднесе жалба, но веднаш оди зад решетки

Играше за Јувентус, Фиорентина, Палермо… Сега ќе оди во затвор

пред 1 нед.
лекарите брзо реагираа

ФОТО: Фудбалер колабираше на натпревар во Англија

пред 1 нед.
временските услови не се наклонети за игра

ФОТО+ВИДЕО: Теренот на Динамо Киев под снежна покривка за дуелот со Баерн!

пред 2 недели