Tag: франк лампард
Легендата на Челси си најде работа

Франк Лампард ќе го замени Ботројд на селекторската позиција на Англија У21

пред 6 мес.
ПОРТУГАЛЕЦОТ Е ТАЖЕН ПО ПРОМЕНИТЕ ВО ЧЕЛСИ

Мурињо го искоментира отказот на Лампард: Тоа е бруталноста на фудбалот

пред 8 мес.
Ветеранот се огласи на твитер

Тиаго Силва за Лампард: Ми се чини како да соработувавме 10 години, ти благодарам за се легендо

пред 8 мес.
Шпанецот со реакција по отказот на Англичанецот во Челси

Гвардиола со брутална порака до Лампард: Нема млади и стари менаџери, мора да се победува

пред 8 мес.
Додека во Англија се бара нов тренер за Челси

Лампард: Не сум глупав, но не слушам што се зборува за мојата иднина

пред 8 мес.
Челси наскоро ќе добие нов тренер ?

Франк Лампард: Загрижен сум, поради формата која брзо се менува

пред 8 мес.
Тренерот на челси го впери прстот кон играчите

Лампард: Лут сум затоа што сакам да победуваме, го добивме тоа што го заслуживме

пред 9 мес.
Напаѓачот нема нема постигна гол девет натпревари

Лампард го брани Вернер: Тој ги плаши противниците и наскоро ќе почне да постигнува голови

пред 9 мес.
По победата против Лидс

Лампард: Нема ништо лошо во тоа, нашите навивачи да веруваат дека можеме да ја освоиме титулата

пред 10 мес.
Понуди има од скоро сите континенти

Вилиан дефинитивно го напушта „гнездото“ на Лампард по 1 август

пред 1 година
Предупредување до своите играчи за следната сезона

Лампард: Не смееме да бидеме премногу возбудени, Манчестер Сити и Ливерпул се на сосема друго ниво

пред 1 година
Лампард ќе добие уште едно мега засилување

Каи Хаверц се договорил со Челси, Леверкузен не попушта во однос на цената

пред 1 година
Бразиелцот дефинитивно ќе го напушти Челси

Вилиан го одбил Бекам, сака да остане во Англија и да игра во ЛШ

пред 1 година
Како ќе влијае оваа изјава по фудбалерот

Лампард со охрабрување за Жоржињо, плејмејкерот има иднина во Челси

пред 1 година
Потрагата по нов централен бек на Челси продолжува

Франк Лампард го бара Деклан Рајс од Вест Хем и има специфичен план

пред 1 година
Клубот од Лондон изгледа конкурентен

ФОТО: Челси создава страшен тим, Вернер и Зијеч и комбинациите на Лампард

пред 1 година