Tag: френк лампард
НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ФУДБАЛЕР НЕ МУ Е СЕЕДНО

Лампард: Разочаран сум што немав повеќе време, но горд сум на оствареното

пред 9 мес.
„game over“ за лампард во челси

ОФИЦИЈАЛНО: Лампард доби отказ од Челси (ФОТО)

пред 9 мес.
се поголем притисок врз лампард

ФОТО: Статистиката на Лампард е очајна, тој е најлош тренер во ерата на Абрамович

пред 9 мес.
лапмард под силен притисок на навивачите

ФОТО: Навивачите на Челси не се задоволни, бараат отказ за Лампард

пред 1 година
челси го продава канте

Проблеми во Челси, Лампард не го дава Канте, клубот го нуди на Интер

пред 1 година
русинот не жали пари да ја врати титулата

ФОТО: Ова е составот на Челси за титула во Премиерлигата, Абрамовиќ потроши 250 милиони фунти

пред 1 година
Стартот закажан за 12 септември

Лампард бара пролонгирање на новата сезона во Премиерлигата

пред 1 година
Лампард денеска мора да биде задоволен од Аризабалага

ВИДЕО: Кепа Аризабалага во еден напад на Ливерпул одбрани три опасни удари за само неколку секунди

пред 2 години
Лампард бара да му се донесе нов голман

Челзи му нуди трампа на Атлетико – Кепа Аризабалага и пари за Јан Облак

пред 2 години
Лампард под закана?

Челзи ќе ја оценува работата на Лампард, ако не обезбеди пласман во Лигата на шампионите

пред 2 години
Ова навистина би го решило проблемот

Арсен Венгер има интересен предлог за промена на правилото за офсајд

пред 2 години
Симеоне пред нов предизвик

Симеоне заминува од Атлетико, за да преземе топ екипа од Премиер лига

пред 2 години
Кепа Аризабалага веќе нема иднина во Челзи

Челзи ја најде замената за Кепа Аризабалага

пред 2 години
Лион „дебело“ ќе ја наплати желбата на Челзи

Скоро половина од буџетот за летните трансфери Челзи ќе го даде за фудбалер на Лион

пред 2 години
Аризабалага ги скара Лампард и клупскито раководство

Во Челзи созрева конфликт меѓу Лампард и раководството на клубот

пред 2 години
Вилијан бара поголема плата

Лампард побара од раководството на Челзи да го задржи Вилијан

пред 2 години