Ознака: фудбал
пред 31 минута

ФОТОГАЛЕРИЈА: Избраниците на Ангеловски со интензивни подготовки, без отсутни на „Ернст Хапел“ во Виена

Македонската фудбалска репрезентација го одработи едниствениот тренинг на стадионот „Ернс Хапел“ во Виена пред утрешниот дуел со Австрија. Селекторот Ангеловски...

пред 1 час

Ристовски: Кога се игра за репрезентацијата секогаш мора да играте најдобро што можете

Дефанзивецот Стефан Ристовскиво пресрет на средбата утре со Австрија смета дека тимот има многу мотиви за добра игра и резултат ако се укаже шанса. Ристовски најави...

пред 2 часа

Ангеловски: Тренирам играчи кои никогаш не се предаваат, ќе го оставиме срцето на теренот

Македонија утре против Австрија во Виена го игра претпоследниот натпревар во квалифкациите за ЕП 2020 година. Селекторот Игор Ангеловски очекува тежок меч, но се надева...

пред 5 часа

Скендеровски нов селектор на футсал репрезентацијата

Васко Скендеровски е нов селектор на футсал репрезентацијата на Македонија, Управниот Одбор на ФФМ ја прифати оставката на Иван Божовиќ и брзо реагираше. Скендеровски...

пред 23 часа

Милан очајно бара напаѓач, упати понуда и за играч на Динамо Загреб

Милан е во сериозна резултатска криза, сезонава им аочајни резултати, напаѓачите потфрлија, одбраната уште повеќе. Росонерите со само 11 постигнати голови е е еден од...

пред 1 ден

У21: Официјални состави, Шпанија – Македонија, Атанасов, Чурлинов од првата минута

Младата фудбалска репрезентација на Македнијаза на стадионот „Санто Доминго“ (19-45ч.) во Алкоркон се среќава со Шпанија, актуелен Европски првак во оваа категорија...

пред 1 ден

ФОТО: Шпанците со порака на македонски јазик сакаат да се „извадат“ за заробената опрема

Младата фудбалска репрезентација на Македнијаза околу еден час  на стадионот „Санто Доминго“ (19-45ч.) во Алкоркон се среќава со Шпанија, актуелен Европски првак во оваа...

пред 1 ден

Кулушевски: Засега сум фокусиран само на Парма

Дејан Кулушевски е среќен што постои интерес од Интер за негов ангажман, но засега ме интересира само Парма каде е на позајмица од Аталанта. Швеѓанецот или ако сакате...

пред 1 ден

Чешка и Косово во директна пресметка за пат на ЕУРО 2020

Чешка и Косово го играат веројтано најинтересниот меч денеска во рамки на квалфикациите за ЕП 2020, натпревар од А групата. Чешка е втора на табелата и со победа над Косово...

пред 1 ден

Реал Мадрид ќе го уништи трансфер пазарот со еден потег

Реал Мадрид има намера да го откупи Килијан Мбапе од ПСЖ за рекордна сума од 400 милиони евра, со ова трансфер пазарот ќе биде уништен, тврдат медиумите од Франција. Флорентино...