Tag: фудбал
ГЕРМАНЕЦОТ НЕРВОЗЕН

Дербито не мина без проблеми: Дуел на Јирген Клоп и Данкан Фергусон- зошто се смееш?

пред 9 мес.
СРПСКИОТ ТЕНИСЕР ИСПАДНА СМЕШЕН

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ се обиде да го глуми Роналдињо- не успеа

пред 10 мес.
реџеп таип ердоган со порака: не на расизмот

Претседателот на Турција, остро го осуди синоќешниот инцидент на расна основа

пред 12 мес.
ЕГИПЃАНЕЦОТ СТАНУВА ЛЕГЕНДА НА КЛУБОТ

ФОТО: Салах во одбрано друштво во Ливерпул, подвиг за респект

пред 1 година
Здравјето на прво место

Фудбалерите може да здивнат, ФИФА ќе дозволи пет замени и за следната сезона

пред 1 година
има време за се, рекорди, голови но и за семејството

ФОТО: На Роналдо фудбалот му е важен, но има и поважна „работа“ од тоа, две фотографии се доказ за тоа

пред 1 година
октомври со три меча

УЕФА го измени распоредот на Македонија во Лигата на Нации во октомври ќе играме најмалку 3 меча (ФОТО)

пред 1 година
во бразил има над 45.000 починати од ковид-19

Два клуба од Бразил одбиваат да играат фудбал, над 1000 починати за 24 часа од Ковид-19

пред 1 година
кога не функционира државата не функционира и спортот

Панчев: Земјата е осиромашена, фудбалерите се срамат да кажат колку заработуваат (ВИДЕО)

пред 1 година
Обамејанг ќе се испроба во нов спорт - фудбалот се уште далечен

Се случи и тоа: Обамејанг од Арсенал, потпиша со Мекларен во Ф1

пред 2 години
„јарците“ водат по само 5 минути игра

ВИДЕО: Келн поведе против Мајнц од пенал

пред 2 години
конечно добри вести...

Фудбалот во Македонија може да се врати за три седмици

пред 2 години
Напаѓачот на Рома за почетоците во спортот

Клајверт: Сакав да играм тенис а фудбалот го прифатив по автоматизам

пред 2 години
Македонските репрезентативци со нова донација

Несторовски: Иако сме далеку физички, ни сме со цело срце и душа со нашиот народ

пред 2 години
Мерка за сите кои остануваа без договор

ФИФА донесе решение за играчите чии договори истекуваат овој јуни или јули

пред 2 години
Најголеми губитници се најбогатите клубови

Цените на играчите во ТОП 5 лигите ќе паднат за 28% ако наскоро не се игра фудбал

пред 2 години