Tag: фудбалери
полицијата работи на расветлување на случајот

Српски фудбалер и неговиот кондициски тренер нападнати со ножеви во Белград (ФОТО)

пред 4 мес.
за разлика од бундеслигата...

Премиер лига: Фудбалерите и менаџерите не се обврзани да носат маски на натпреварите

пред 4 мес.
НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО НА ТРАНСФЕР ПАЗАРОТ

ФОТО: Паѓа вредноста на фудбалерите поради пандемијата со коронавирусот

пред 5 мес.
ќе биде што ќе биде ...

Одлука без промени, Премиер лига објави што ќе се случи со играчите чии договори истекуваат

пред 5 мес.
Португалецот повторно ја покажува својата хумана страна

Роналдо со донација за фудбалерите од пониските лиги во Португалија

пред 6 мес.
Лекарите во Англија имаат стратегија

Новозаболени од Ковид-19 нема по автоматизам да значи нов прекин на Премиер лигата

пред 6 мес.
Познати резултатите од истражувањето

ФИФПро: Се поголем број фудбалери имаат проблем со депресија поради коронавирусот

пред 6 мес.
Аргентинецот ја осуди одлуката

Марадона полуде, па жестоко удри по клубовите: Играчите со години ги третираат како робови

пред 7 мес.
се тера мајтап на социјалните мрежи

Урнебесно, како ќе изгледаат Меси, Роналдо, Нејмар, Погба по завршувањето на карантинот (ФОТО)

пред 7 мес.
Интересен начин за рекреација

ВИДЕО: Фудбалери на Осасуна знаат како да се дружат во време на самоизолација

пред 7 мес.
бродот тоне а тие зборуваат за платите

Газдите на клубовите во Италија се однесуваат како музичарите на Титаник

пред 7 мес.
Аталанта имаше закажано тренинг за утре

Клубовите во Серија А го одложија враќањето на тренинзите

пред 7 мес.
зголемен бројот на позитивни во тимот од Џенова

Уште четворица заразени од Коронавирусот во екипата на Сампдорија

пред 7 мес.
Лигата на шампионите пред нов предизвик

Официјално: Реал Мадрид објави дека и фудбалскиот тим оди во карантин

пред 7 мес.
норвежанецот ужива огромна поддршка од соблекувалната

Играчите на Јунајтед не го даваат Солскјер

пред 11 месец
Спартански методи

ВИДЕО: Тренер во Турција ги тепа своите фудбалери

пред 12 мес.