Tag: фулам
НЕВЕРОЈАТЕН ФИНИШ ВО ЛОНДОН

ВИДЕО: Арсенал во 97-та минута стигна до израмнување и ги сруши надежите на Фулам за опстанок

пред 4 дена
Домаќинот го запиша четвртиот пораз во низа

ВИДЕО: Драма на „Кревен Котиџ“ Траоре им донесе победа на Вулвс во 92 минута

пред 2 недели
„Граѓаните“ одиграа фуриозно второ полувреме

ВИДЕО: Манчестер Сити за 13 минути го реши Фулам, Агуеро до прв гол во 2021 година

пред 1 месец
Германецот не размислува за отказ, а не ветува магичен пресврт

Клоп: Очигледно е дека повредите се виновни за многу наши проблеми оваа сезона

пред 2 мес.
ШЕСТИ ПОРАЗ ПО РЕД НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ЗА КЛОП

ВИДЕО: Продолжува кризата на Ливерпул- со три бода од Енфилд си замина и Фулам

пред 2 мес.
КАКО ДА БЕШЕ НА ТРЕНИНГ

ВИДЕО: Недозволива ноншалантност на Салах- Фулам ја искористи големата грешка на Египќанецот и поведе против Ливерпул

пред 2 мес.
СПОРНА СИТУАЦИЈА

ВИДЕО: Гол на Фулам поништен поради бизарно играње со рака

пред 2 мес.
БИТКАТА ЗА ПЛАСМАН ВО ЛШ СТАНУВА СЕ ПОИНТЕРЕСНА

ВИДЕО: Ришарлисон го однесе Евертон во топ 4, ВАР го спаси Тотенхем

пред 2 мес.
Реми со многу удари но малку прецизни

ВИДЕО: Фулам успеа да го запре расположениот Вест Хем

пред 2 мес.
Норвежанецот не сака да размислува за трката за титулата

Солскјер: Пол Погба може да направи се, ајде да видиме каде ќе не однесе ова

пред 3 мес.
Французинот за последната победа на Јунајтед

Пол Погба: Не очекував дека ќе успеам со лева така да погодам (ВИДЕО)

пред 3 мес.
јунајтед нема пораз во премиер лигата од 1 ноември минатата година

ВИДЕО: Каква грешка на Јунајтед во одбраната, Фулам води против фаворитот

пред 3 мес.
Фулам поразен во градското дерби

ВИДЕО: Маунт таличен за Челси, Лампард конечно може да здивне

пред 3 мес.
Португалецот беше бесен

Мурињо: Требаше да го „убиеме“ мечот и да имаме 2:0 предност, но ние примивме гол

пред 3 мес.
гостите изненадија во лондон

ВИДЕО: Тотенхем запрен од аутсајдерот Фулам, Мурињо мора да се задоволи само со бод

пред 3 мес.
од фулам не се задоволни од одлуката да играат во среда

На Тотенхем експресно му закажаа дуел со Фулам во среда откако му го одложија дуелот со Астон Вила

пред 3 мес.