Tag: футсал
дуелот со романија можност за докажување на помладите

Скендеровски: Играме неоптоварени против Романија, шанса ќе добија помладите играчи

пред 7 дена
Останува уште еден меч во евроквалификациите

ВИДЕО: Десеткуваната Македонија загуби од БиХ со гол на 12 секунди пред крајот

пред 2 недели
Лоша голманска проценка

ВИДЕО: Македонија во негатива против БиХ, Сесар ја казни нашата трапавост

пред 2 недели
Во Задар наместо во Загреб

Финалето во ЛШ футсал ја менува локацијата поради Ковид-19

пред 2 недели
следуваат два предизвици во евроквалификациите

Скендеровски: Ни преостанува да се бориме до крај и да ја искористиме шансата за добар резултат доколку ни се укаже

пред 2 недели
За престојните натпревари во евроквалификациите

Проблеми за Македонија и за Скендеровски, на списокот има петмина дебитанти

пред 2 недели
убедкив пораз во евроквалификациите

ВИДЕО: Македонија бараше изненадување, но загуби убедливо од Србија во Скопје

пред 1 месец
Во евроквалификациите

ВИДЕО: Србија со брз пресврт, Македонија во негатива по првото полувреме

пред 1 месец
против србија на победа, пренос на мтв

Скендеровски: Се надевам на изненадување против големиот фаворит Србија

пред 1 месец
Средбата ќе се емитува низ директен пренос на МТВ

Македонија вечерва го игра најважниот натпревар, гостува Србија во ЕУРО квалификациите

пред 1 месец
МАКЕДОНИЈА ИЗДРЖА

ВИДЕО: Два гола и голем број одбрани на Петровски- погледнете ги најинтересните моменти од футсал мечот со Србија

пред 2 мес.
ГОЛМАНОТ ПЕТРОВСКИ СПУШТИ РОЛЕТНА

ФОТО: Остануваме во игра за пласман на Европско првенство-македонската футсал репрезентација непоразена во Србија

пред 2 мес.
со пренос на мтв од 17-55 часот

Македонија вечерва против Србија во квалификациите за ЕУРО

пред 2 мес.
Нов рекорд во македонското првенство

Футсал демолирање: Шкупи му даде 37 гола на Кратово, Левески постигна до петнаесет гола

пред 2 мес.
СЕЛЕКТОРОТ СКЕНДЕРОВСКИ НА МАКИ

Следува двомеч со Србија: Македонската футсал репрезентација без еден од најдобрите играчи ги продолжува квалификациите за ЕП

пред 2 мес.
Реми со романија во „Јане Сандански“

ВИДЕО: Македонија го освои првиот бод во футсал квалификациите за ЕП

пред 3 мес.