Tag: габриел жезус
„граѓаните“ се решени

Гвардиола и нуди тројца играчи на Барса за да го добие Лионел Меси

пред 2 мес.
конечно се запиша во листата на стрелците

ВИДЕО: Жезус постигна гол по 5 месеци, Сити води против Њукасл

пред 4 мес.
бразилецот е желба на шампионот на италија

Сити му нуди поголема плата на Габриел Жезус само да не потпише за Јувентус

пред 5 мес.
бразилските репрезентативци ги менуваат клупските средини

Калчомеркато: Јувентус и Сити во преговори за размена на играчи

пред 7 мес.
Мурињо не може да се помири со ситуацијата

Јувентус се откажа од „трката“ за Кејн, Реал и Јунајтед со првични понуди

пред 7 мес.
„Тој во моментот не е Икарди и Кејн, но може да биде неверојатен стрелец“

Лука Тони го знае идеалниот партнер на Роналдо во нападот на Јувентус

пред 7 мес.
Катастрофална грешка на браво

ВИДЕО: Габриел Жезус со два гола го предводеше Сити до победа над Евертон

пред 10 мес.
На гостувањето кај Динамо Загреб

ВИДЕО: Жезус го помина рекордот на Нејмар во Лигата на шампионите

пред 11 месец
Жезус и Родри клучни во триумфот

ВИДЕО: Манчестер Сити само се загреваше против Барнли за градското дерби со Јунајтед  

пред 11 месец
Прекрасен гол од бразилецот

ВИДЕО: Мало ремек дело на Габриел Жезус по перфектното додавање од Давид Силва

пред 11 месец
„Граѓаните“ ќе се снаоѓаат без аргентинецот

Пеп Гвардиола потврди, Кун Агуеро во „аут“ еден месец

пред 11 месец