Tag: галатасарај
неизвесно во последното коло во турција

Бешикташ е нов шампион на Турција

пред 1 месец
џани продолжува во турција

Алиоски продолжува во Галатасарај по крајот на сезоната

пред 1 месец
Заврши авантурата во Англија

Алиоски дефинитивно ќе игра во Турција, Лидс не успеа да го разубеди левиот бек

пред 2 мес.
ЛЕГЕНДАРНИОТ ГОЛМАН И НА 44 ГОДИНИ НЕ РАЗМИСЛУВА ЗА ПЕНЗИЈА

Тутоспорт: Буфон заминува од Јувентус, има пет опции за нов клуб

пред 2 мес.
Неочекуван избор

Алиоски ја преферира Турција, ја одбил најновата понуда од Лидс!?

пред 2 мес.
НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД ИГРИТЕ НА СВОЈОТ ТИМ

Претседателот на Галатасарај со жесток напад кон својот фудбалер: Доста ни е од твоите оргии

пред 2 мес.
ИЗБЕГА ВО АМЕРИКА ОТКАКО БЕШЕ ОБВИНЕТ ЗА ДРЖАВЕН УДАР

Го осудија и татко му: Легендарниот турски фудбалер Хакан Шукур преживува хорор

пред 3 мес.
Понудата е „на маса“

Алиоски кариерата ќе ја продолжи во Турција, нема нов договор со Лидс

пред 3 мес.
лидс се уште не му го продолжи договорот на алиоски

Турски фудбалски гигант го купува Алиоски?

пред 5 мес.
Македонскиот репрезентативец со одличен меч

ВИДЕО: Поранешниот вардарец Даци му даде два гола на Галатасарај

пред 6 мес.
Македонскиот капитен за најлошата проценка

Пандев за најголемата грешка во кариерата: Не требаше да се одлучам за тој чекор

пред 6 мес.
Од играчка-плачка, во новата година

Страшен инцидент, фудбалер на Галатасарај може да го загуби окото поради огномет

пред 6 мес.
Бразилецот сака првотимски статус

ФОТО: Фред потврди дека сака да си замине од Манчестер Јунајтед ова лето

пред 10 мес.
БРАЗИЛЕЦОТ ПОВТОРНО Е ВО ФОКУСОТ

Галатасарај со понуда до Манчестер Јунајтед за алтернативата на Погба

пред 10 мес.
Чуден е планот на Гатузо

Елиф Елмас ќе добие нов договор од Наполи па ќе замине за Турција!?

пред 10 мес.
И покрај најавите за пензија

ВИДЕО: Арда Туран се врати дома, ќе игра за Галатасарај

пред 11 мес.