Tag: Гатузо
Ќе остане во карантин а потоа го чека напорен период

Џенаро Гатузо потврди, Елиф Елмас се уште е позитивен на Ковид-19

пред 2 часа
По убедливата победа над Џенова

Гатузо: Резултатот не ја рефлектира нашата игра на натпреварот, мора да го најдеме балансот

пред 3 недели
тренерот на наполи со урнебесна изјава

ВИДЕО: Гатузо ја насмеа цела Италија, го искоментира наименувањето на Пирло за тренер на Јувентус

пред 2 мес.
Преговорите се во завршна фаза – Гатузо верува во Македонецот

Сосема заслужено, Елиф Елмас добива нов долгогодишен договор од Наполи

пред 3 мес.
тренерот на наполи не може да се помири со поразот...

Гатузо: Кулушевски симулираше за досудениот пенал

пред 3 мес.
Гатузо кратко и јасно го опиша миха

ФОТО: „Јас лаам ама не касам, кога Синиша лае внимавајте“

пред 3 мес.
се прецени, му недостасуваше некој сантиметар повеќе...

Урнебесна реакција на Гатузо, играчите на клупата го гледаа чудно (ВИДЕО)

пред 3 мес.
според газета дело спорт, гатузо повторно не го става еламс во првиот тим

ФОТО: Елмас нема да истрча од првата минута на дербито вечерва, Наполи ја пречекува Рома

пред 4 мес.
Тренерот на наполи по поразот од Аталанта

Гатузо: Не сакам ова да се повтори, овојпат бевме тим кој заслужува критики

пред 4 мес.
Гатузо нема да биде задоволен од исходот

ВИДЕО: Аталанта стави крај на победничката низа на Наполи, Елмас не доби шанса

пред 4 мес.
финалето на купот на италија се игра утре, две желби, една титула

Гатузо му порача на Јувентус: Во ред е што сакате титула, но ние веруваме во нашата сила !

пред 4 мес.
Реакции по реваншот на „Сан Паоло“

Гатузо победата ја посвети на сестра му, Конте тврди дека Интер заслужил финале

пред 4 мес.
„тој ќе биде врвен тренер“

Легендарниот италјански тренер импресиониран од Гатузо

пред 4 мес.
тренерот на наполи добива зголема плата

Елиф Елмас и следната година ќе работи со Џенаро Гатузо

пред 5 мес.
тренерот на наполи ги живее најтешките мигови...

Трагедија во семејството Гатузо, Џенаро ја загуби својата сестра

пред 5 мес.
Гатузо верува дека ова е вистинскиот избор

Наполи ја најде замената на Мертенс во Зенит за скромни 15 милиони евра

пред 5 мес.