Ознака: генк
Челзи го сака, ама конкуренцијата е голема

Челзи подготви 95 милиони евра за играчот на Баер

пред 4 мес.
Сенегалецот сака да оди, ама Наполи бара премногу за него

Ако дојде во ПСЖ , Кулибали ќе биде еден од најплатените во Европа

пред 5 мес.
Надминат е рекордот на Ерлинг Холанд

Шефилд Јунајтед го купи најскапиот во историјата фудбалер од Норвешка

пред 5 мес.
Егзотика во Астон Вила

ФОТО: Завршено: Астон Вила го потпиша првиот Танзаниец во Премиер лигата

пред 6 мес.
Тоа до сега го немало

Егзотика, во Премиер лигата ќе заигра Танзаниец, прв во историјата на англиското првенство

пред 6 мес.
тимот од неапол нема право на пораз

ФОТО: Елмас извиси, резерва против Генк во Лигата на шампионите

пред 7 мес.
Магијата на популарниот Окс

ВИДЕО: Чемберлејн го постигна голот на колото а можеби и на сезоната во ЛШ

пред 9 мес.
Актуелниот шампион без проблеми кај Генк

ВИДЕО: Наполи го доби трилерот со Салзбург, Елмас доби десет минути

пред 9 мес.
Стратегот на Наполи по ремито во белгија

Анчелоти: Милик можеби можеше да биде попрецизен и да погоди

пред 9 мес.
Во второто коло од ЛШ

ВИДЕО: Елиф Елмас и Наполи немоќни на гостувањето кај Генк

пред 9 мес.
наполи е фаворит

ЛШ: Елмас добива шанса во почетниот состав на Наполи против Генк

пред 9 мес.
Елмас и Наполи со подготовки за Генк

ФОТО: Наполи со Кулибали и Манолас во составот за гостувањето во Белгија

пред 9 мес.