Ознака: германија
нова „жешка“ сесија

ФОТО: Германската атлетичарка Алиса Шмид ги збудале фановите со новите фотографии

пред 3 дена
Клоп ја добива трката

Ливерпул во пол позиција за ангажман Тиаго, од Баерн Минхен признаваат дека играчот сака да си замине

пред 4 дена
Дефанзивецот пред трансфер во Манчестер

Алаба сака да игра за Гвардиола во Сити и покрај казната од УЕФА за ЛШ

пред 5 дена
Убедлива победа за гостинот

ВИДЕО: Штутгард го демолираше Нирнберг, Чурлинов доби поштеда

пред 2 недели
За дуеот со Нирнберг

ФОТО: Чурлинов на клупата на Штудгард , го очекуваме во второто полувреме

пред 2 недели
Атрактивно и непредвидливо попладне во Германија

ВИДЕО: Херта со шок за Баер Леверкузен, Шалке декласиран од Волфзбург

пред 3 недели
Потврдени се и новите термини

Лигата на Шампиони ќе се доигра во Лисабон, ЛЕ во Германија-одлучи УЕФА

пред 3 недели
од 10 до 21 август турнир со 8 екипи

УЕФА: Завршницата на Европа лигата ќе се игра во Германија на четири различни стадиони

пред 3 недели
последен пат беа прваци 1998. година

Згаснува четирикратниот шампион на Германија

пред 3 недели
ЧЕКОР НАЗАД ВО БИТКАТА ЗА ПРОМОЦИЈА ВО ЕЛИТАТА

ВИДЕО: Неочекуван шок-пораз за Штудгард, Чурлинов не доби шанса против Карслуе

пред 3 недели
Понудите се подготвени

Манчестер Јунајтед и Интер во дуел за плејмејкерот на Баерн Минехн

пред 4 недели
вечерва промоција против ајнтрахт во купот на германија

ФОТО: Баерн Минхен ги претстави дресовите за следната сезона, навивачите задоволни

пред 4 недели
Трансфер шпекулации поврзани со „Топџиите“

Пет клубови од Бундес лигата се заинтересирани за дефанзовецот на Арсенал

пред 4 недели
На натпревар на кој домаќинот не резализираше пенал

ВИДЕО: Френетичен крај на „ВВК Арена“, Аугзбург и Келн освоија по еден бод

пред 1 месец
Нема играчка со управата на „Милионерите“

Борусија Дортмунд ги казни Санчо и Аканџи, нема шишање без заштита од Ковид-19

пред 1 месец
Еден гол вреден три бода

ВИДЕО: Фрајбург ја прекина традицијата и ја совлада Борусија Менхенгладбах

пред 1 месец