Tag: ѓоковиќ
вирусот не се грижи за вашиот ранг или титули

Невакцинираните тенисери нема да може да учествуваат на Австралија Опен

пред 1 ден
русинот не го издржа притисокот

Медведев се повлече од Москва , Ѓоковиќ останува број 1

пред 5 дена
денес ибра слави 40 роденден

Ѓоковиќ до Ибрахимовиќ: Ти си луда Балканска глава (ВИДЕО)

пред 2 недели
доколку го освои индијан велс

Медведв би можел да го симне Ѓоковиќ од број еден местото на АТП листата

пред 3 недели
ќе атакува на 6 титула во индијан велс

Ѓоковиќ ќе игра на Мастерсот во Индијан Велс

пред 4 недели
РУСИНОТ САКА ДА ГО ЗАПРЕ ЃОКОВИЌ

ВИДЕО: Ѓоковиќ за историја, Мевдведев сака да го стопира, тренира со синот на менаџерот на Федерер

пред 1 месец
американецот освои еден сет, па го налути ѓоковиќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ го реши Американецот Бруксби по три часа игра, и „маршира“ кон финале на УС Опен

пред 1 месец
србинот со карактеристичен „вресок“

ВИДЕО: Ѓоковиќ „врескаше“ на УС Опен, ја насмеа цела публика, и неговата Јелена

пред 2 мес.
србинот обезбеди осминафинале на ус опен

ВИДЕО: Ѓоковиќ загуби еден сет, а потоа го „збриша“ Нишикори

пред 2 мес.
србинот доминантно до 3 коло

Ѓоковиќ го продолжува својот поход во Њујорк , на ред е Кеи Нишикори

пред 2 мес.
реагираше и најдобриот тенисер

ВИДЕО: Жестока провокација од навивач кон Ѓоковиќ, на УС опен Србинот е „непожелен“

пред 2 мес.
секој е одговорен за себе

Ѓоковиќ за вакцинацијата на тенисерите: Секој одлучува за себе

пред 2 мес.
започнува последниот гренд слем турнир

УС Опен: Ѓоковиќ го доби првиот противник, момче од Данска кое има 18 години

пред 2 мес.
најавува победа и во њујорк

Ѓоковиќ: Триумфот на УС Опен би бил круна на одличната сезона

пред 2 мес.
40 милиони евра ќе заработи

Новак Ѓоковиќ потпиша нов договор со „Лакост“

пред 2 мес.
Прогноза пред УС Опен

Зверев: Новак Ѓоковиќ и понатаму е број еден

пред 2 мес.