Tag: ѓорѓи кочов
По раскинот на договорот со МЗТ Скопје Аеродром

Ѓорѓи Кочов: Имавме уште многу работи да си кажеме и уште повеќе да ви дадам…

пред 7 мес.
Тренерот на „металците“ по триумфот протов Ловќен

Кочов: Изненаден сум и јас од нашето издание, игравме толку добро во одбраната

пред 8 мес.
АСИСТЕНТОТ НА ТОДОРОВ СМЕТА ДЕКА МОЖЕМЕ ДА УСПЕЕМЕ

Ѓорѓи Кочов од Перм: Треба да бараме победа на секој натпревар

пред 8 мес.
мзт скопје повторно резултатски разочара

Кочов: Загубени топки и слаба реализација, така не се победува фаворит

пред 9 мес.
По неочекуваниот кикс против Слобода Ужице

Кочов: Кога ќе промашиш осум слободни фрлања во едно полувреме тоа е катастрофа

пред 9 мес.
Тренерот на „Металците“ беше бесен

Кочов: Правмевме се за да не победат, ваква неодговорност не смее да се повтори

пред 9 мес.
Во АБА 2 лигата

Кочов: Хелиос е одлично подготвен тим со добар офанзивен и дефанзивен систем

пред 9 мес.
Критики за играчите на МЗТ Скопје Аеродром

Ѓорѓи Кочов: На 20 разлика да не се игра во наш систем е недозволиво (ВИДЕО)

пред 11 мес.
Тренерот на „металците“ по победата во Златибор

Кочов: Имавме и падови но ќе бидеме подобри, мислам дека стануваме екипа

пред 11 мес.
пораз на стартот од натпреварите во аба 2 за мзт скопје

Кочов: Не сме во форма но мислам дека заслуживме победа против Подгорица (ВИДЕО)

пред 11 мес.
Осврт пред мечот со Подгорица

Ѓорѓи Кочов: Мора да ја спречиме нивната транзиција

пред 11 мес.
Кочов добива нов бек

МЗТ Скопје Аеродром се засили со Тодрик Гочер: Го комплетираме составот со кој ќе ја почнеме новата сезона

пред 1 година
„МЕТАЛЦИТЕ“ ГИ ЗАПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром по пет месеци се врати во сала

пред 1 година
Официјализирана е нова едногодишна соработка

Ѓорѓи Кочов останува на кормилото на МЗТ Скопје Аеродром

пред 1 година
„металците“ се домаќини без публика

Ѓорѓи Кочов: Од моите кошаркари очекувам максимална борба за секоја топка

пред 2 години
Тренерот на „Металците“ по поразот во Србија

Ѓорѓи Кочов: Одиме понатаму, борбата за второто место продолжува

пред 2 години