Tag: гоце георгиевски
Вардаровото крило пред гостувањето во Украина

Георгиевски: Мора добро да се подготвиме, се надевам дека ќе извлечеме добар резултат

пред 3 мес.
Новиот селектор не сака многу епскерименти

Кире Лазаров го објави скратениот список, Македонија против Данска со Манасков, Георгиевски и Миркуловски

пред 3 мес.
слаба игра во финишот и реализација на шутевите причина за поразот

Георгиевски: Последните десет минути го решија победникот, Вардар одигра едно добро полувреме

пред 3 мес.
ВАРДАР ГОСТУВА КАЈ ПОРТО, СЛЕДУВА ПЕКОЛЕН РАСПОРЕД

Георгиевски: Натпреварот е важен, распоредот е пеколен, против Порто максимално на добар резултат

пред 3 мес.
Прв натпревар за црвено црните по повеќе од два месеци

Вардар 1961 против Војводина го започнува ракометниот маратон

пред 4 мес.
војводина противник на вардар во сеха

Георгиевски: Наша обврска е да играме на победа, ова е увертира пред „пеколот“ во февруари

пред 4 мес.
Вардаровото крило пред дуелот со Кјелце

Георгиевски: Мислам дека одбраната им е послаба алка – да не го разбраниме нивниот голман

пред 6 мес.
Против Финска в среда

Брестовац го врати Георгиевски за дуелите со Финска и Швајцарија, отпадна Поповски

пред 7 мес.
ВАРДАР ГО ПРЕЧЕКУВА ФЛЕНСБУРГ

Гоце Георгиевски: Хендикеп за Вардар е паузата, но ние секогаш играме на победа

пред 7 мес.
Пред настапот на Ф4 во СЕХА

Гоце Георгиевски: Овој слаб старт не мора ништо да значи, имавме малку среќа со Нексе и сега имаме шанса со Загреб

пред 9 мес.
репрезентативецот е нов играч на вардар

Најавите се остварија: Георгиевски го избра Вардар !

пред 12 мес.
скопските клубови го убедуваат на потпис

Гоце Георгиевски во преговори со Вардар и Металург

пред 12 мес.
Оптимизам кај крилниот играч

Георгиевски: Австрија повеќе ни одговара, треба добро да се подготвиме

пред 1 година