Tag: голф
Ќе заминува во пензија?

Герет Бејл сериозно размислува да се повлече од играњето фудбал

пред 2 мес.
ИЗНЕНАДУВАЧКИ ИНФОРМАЦИИ

Шпански медиуми: Бејл сака на само 32 години да ја заврши кариерата и да се посвети професионално на голф

пред 2 мес.
ЈА СМЕТААТ ЗА НАЈУБАВА СПОРТИСТКА НА СВЕТ

ВИДЕО: Познатата голферка ги покажа своите способности, но фановите воопшто не ги интересира голфот кога ја видоа

пред 3 мес.
Славниот голфер брзо се рехабилитира

ФОТО: Прва фотографија на Тајгер Вудс по несреќата

пред 3 мес.
Причината е утврдена, истрагата е заклучена

Вудс виновен но нема да одговара, завршена истрагата за несреќата

пред 4 мес.
Дефанзивецот ужива во голф

ФОТО: Ван Дијк има исто хоби како Герет Бејл

пред 11 мес.
велшанецот ќе добие „шут карта“ од реал

ВИДЕО: Герет Бејл ги изнервира соиграчите, игра голф a тие вечер на „Етихад“ во „невозможна“ мисија

пред 12 мес.
Додека паузира од тениските терени

Надал покажа дека го бидува и во друг спорт (ВИДЕО)

пред 12 мес.
богдан во стилот на тајгер вудс

ВИДЕО: Српскиот ас во одлично се снаоѓа и на голф терените

пред 1 година
минатата година заработи околу 5 милиони долари

ВИДЕО/ФОТО: Живее за голфот, Луси Робсон ги покажа своите вештини

пред 1 година
Неверојатно, во стилот на Тајгер Вудс

ВИДЕО: Стеф Кари во денови на изолација ги прикажа своите голферски способности

пред 1 година
Инстаграм ѕвездата  

ВИДЕО: Голферката Луси Робсон презентираше нови трикови

пред 2 години