Tag: гомез
извесен е потписот на гомез за интер

Интер го договори најдобриот играч на Аталанта, доаѓа на почетокот на јануари

пред 2 недели
Капитенот на Аталанта песимист околу ситуацијата во Бергамо и Италија

Гомез: Не размислувам на фудбал, искрено не гледам решение во блиска иднина

пред 10 мес.
Капитенот на Аталанта прилично оптимист

Гомез: Не е лудост, ако признаам дека размислуваме за „Скудетото“

пред 10 мес.
И покрај огромната позитива

Капитенот на Аталанта не е сигурен во пласманот во четвртфиналето од ЛШ

пред 11 месец
Шпанците против Аталанта патуваат без речиси половина тим

Солер предупредува од каде доаѓа најголемата опасност за Валенсија

пред 11 месец
неверојатен шут и прекрасен гол

ВИДЕО: Голчиште на Гомез, Аталанта води против Парма

пред 1 година
во стилот на меси

ВИДЕО: Голчиште на Гомез, Аталанта води против Милан

пред 1 година
По „пресметката“ со ривалот од Ливерпул

Рахим Стерлинг исфрлен од репрезентацијата на Англија

пред 1 година
„лилјаците“ покажуваат заби

ВИДЕО: Валенсија влегува во ритам, втора победа во низа во Ла лига

пред 1 година