Tag: гостивар
тетовчани со минималец до четвртфинале

Шкендија со еден гол од до четвртфинале во Купот на Македонија

пред 3 дена
гостивар лидер во вмфл-запад

Гостивар славеше победа против Скопје на дербито во ВМФЛ-ЗАПАД

пред 3 недели
гостиварчани ја запишаа првата победа сезонава

ВМФЛ-ЗАПАД: Гостивар со еден гол до победа против Кораби

пред 1 месец
Србинот остави импресивен впечаток во Гостивар

ФОТО: Србинот Тодоровиќ по две години пауза се врати во Гостивар

пред 2 мес.
гостиварчани го задржаа костурот на екипата

ФОТО: Гостивар верува во проверени сили ја продолжи соработката со Штерјов

пред 4 мес.
капитенот на гостиварчани потпиша нов договор

ФОТО: Димитриевски останува „верен“ на Гостивар

пред 4 мес.
Македонија следната сезона може да има два претставници во Аба 2

Антиќ: Работнички и Гостивар заслужуваат настап во АБА 2 лигата

пред 5 мес.
Скопјани рамноправни беа само едно полувреме

Гостивар се врати на победите, убедлив триумф против вториот тим на МЗТ Скопје

пред 9 мес.
Продолжува кошаркарскиот шампионат

МЗТ Скопје го дочекува Гостивар во дербито на 12.коло од Првата лига на Македонија

пред 9 мес.
Работнички поразен во Гостивар

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром од лидерската позицијата ќе ја дочека 2020 година

пред 10 мес.
седум од седум

Гостивар е последната „жртва“ на ЖКК Вардар во женскиот кошаркарски шампионат на Македонија

пред 11 месец
Гостиварчани не го даваат врвот на табелата

ФОТО: Продолжува победничката низа на Гостивар падна и вториот тим на МЗТ Скопје

пред 11 месец
мзт скопје запрен во гостивар

Гостивар го реши МЗТ Скопје за втора победа сезонава

пред 12 мес.
Во „Градски Парк“

ФОТО: Работнички едвај до победа над расположениот Гостивар

пред 1 година
Во воведното коло од новата сезона

МЗТ Скопје едвај до победа над Кожув, Гостивар убедлив против ФМП

пред 1 година
Одлично засилување

КК Гостивар го доведе еден од најдобрите поентери во Србија минатата сезона

пред 1 година