Tag: грег попович
заврши серијата на спарси

Неславен рекорд, Грег Попович и Сан Антонио по 22 години за прв пат нема да играат во плеј-офот

пред 10 мес.
Спарси во проблеми

Ништо не функционира кај Сан Антонио Спарс и Грег Попович

пред 2 години
за време на вечерите

Попович им „забранил“ на играчите да користат мобилни

пред 2 години
УСПЕА ДА СОСТАВИ ТИМ

Грег Попович го скрати списокот на 13.кошаркари

пред 2 години
прави измени во составот

Грег Попович исфрли двајца од ростерот на САД пред настапот на Мундијалот во Кина

пред 2 години
КОНЕЧНО ГО СОСТАВИ СПИСОКОТ

Грег Попович го објави списокот со 16. Величествени за Мундијалот во Кина

пред 2 години
Селекторот на САД повика нови шест кошаркари

Никој не сака да игра – денеска Милсап му откажа на Попович

пред 2 години
ЕПИДЕМИЈАТА СЕ ШИРИ

Koшмари за Грег Попович

пред 2 години
СЕРИОЗЕН УДАР ЗА ГРЕГ ПОПОВИЧ

Американците без најголемата ѕвезда на Мундобаскетот во Кина

пред 2 години