Tag: гренд слем
СТАНА ПРВА ВО ИСТОРИЈАТА

Неверојатен успех: 18 годишна тенисерка влезе во историјата изборувајќи пласман во полуфиналето

пред 1 месец
СРПСКИОТ ТЕНИСЕР СЕ ЖАЛИ ОД ПУБЛИКАТА

Ѓоковиќ незадоволен од публиката: Воопшто не беше фер исвиркувањето

пред 2 мес.
од голобрадо момче до најуспешниот во историјата

Новак Ѓоковиќ и Вимблдон: Српскиот тенисер за историја – Титула на Вимблдон и 20-ти гренд слем трофеј во кариерата

пред 3 мес.
ќе се израмни со надал и федерер

Легендарниот тенисер: Фактите се тука, Новак станува најголем ако го освои Вимблдон

пред 4 мес.
се уште не е правиот момент

Федерер објасни зошто се уште не се пензионирал

пред 4 мес.
третиот гренд слем пред полни трибини

Воодушевување за сите љубители на тенисот: Полни трибини на Вимблдон

пред 4 мес.
подготовки за турнирот

ФОТО: Ѓоковиќ пристигна во Рим, позираше пред Колосеумот

пред 6 мес.
ШПАНЕЦОТ НЕ Е СИГУРЕН ДАЛИ ЌЕ ИГРА ВО МЕЛБУРН

Надал во пресрет на Австралија Опен: Не сум многу лошо, но не сум ни доволно добро да би играл

пред 9 мес.
неверојатната двојка со освоени 119 турнири

Легендарните браќа Брајан се простија од тенисот

пред 1 година
Ќе стане ли и олимписки спорт?

ВИДЕО: Во Италија измислен нов спорт – прозорски тенис

пред 2 години
Неизвесно одржувањето на најславниот тениски турнир

Можно е откажувањето и на Вимблдон

пред 2 години
Мекинро предупредува

Џон Мекинро: Никогаш не го отпишувајте Федерер

пред 2 години
Искрена желба на младата победничка

Софија Кенин: Поради една причина навивав за Ѓоковиќ во финалето на АО

пред 2 години
Шарапова ги изненади фановите

ФОТО: Марија Шарапова во прозрачна халина на забава по повод доделувањето на оскарите

пред 2 години
Таткото на Новак е голем оптимист

Срџан Ѓоковиќ: Новак оваа година ќе освои сите Гренд Слемови и Олимпијадата

пред 2 години
Еден по еден, Ѓоковиќ ги руши рекордите

Во октомври Ѓоковиќ може да го собори рекордот на Федерер

пред 2 години