Ознака: групна фаза
Сопре и фудбалот во Јужна Америка

Стопиран е и јужноамериканскиот Куп Либертадорес

пред 4 мес.
Во Лигата на шампионите на ред се елиминациите

Познати се сите осминафинални двојки во Лигата на шампионите

пред 4 мес.
Две изненадувања на денешните средби

Задоцнети финиши на ППД Загреб и на Мешков Брест во Лигата на шампионите

пред 5 мес.
Трет пораз на Македонија

И Хрватска ја совлада македонската кадетска репрезентација во Атина

пред 5 мес.
И Мотор има проблем со својот состав

Слични по судбина: И Мотор Запорожје загуби половина тим пред средбата со Вардар

пред 5 мес.
Го имаме првиот четврт-финалист

Кил го совлада Веспрем и обезбеди директен пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите

пред 5 мес.
Во натпревар од Еврокупот

ВИДЕО: Димитријевиќ со потег на натпреварот, Хувентуд загуби од Тофаш

пред 5 мес.
Така е кога и веруваш на својата репрезентација

Данските навивачи не знаат што да прават со влезниците, ги имаат дури и за финале

пред 6 мес.
Тргна возот, да видиме кој е следен

Прва жртва на лошиот пласман на ЕП 2020: Оставка на селекторот на Украина Сергеј Бебешко

пред 6 мес.
Неочекувани соседи во пласманот на Македонија

Познат е пласманот на репрезентациите од 13 до 24 места на ЕП 2020

пред 6 мес.
Навистина чудно првенство

ТАБЕЛИ: Познат е изгледот на двете групи од главната фаза на ЕП 2020

пред 6 мес.
Нова сензација на ЕП 2020

Македонија во добро друштво, покрај Франција си оди и Данска

пред 6 мес.
Лошо за репрезентациите - добро за клубовите

Групната фаза на ЕП 2020 им ги врати ракометарите на Вардар и на Еурофарм Пелистер

пред 6 мес.
Лесно му е на селекторот на Австрија

Алеш Пајовиќ: По победата над Македонија, можеме малку да мечтаеме и да видиме што ќе се случи понатаму

пред 6 мес.
Уште само едно слободно место во главната фаза

Пласман во главната рунда веќе обезбедија 11 репрезентации, место има уште за само една

пред 6 мес.
Покрај Македонија, дома се враќа и Украина

Победата на Чешка против Украина не спаси од срамот да бидеме последни во групата

пред 6 мес.