Tag: гвардиола
лесно се испаѓа од лигата на шампионите, тешко се прави резултат

Гвардиола: Се она што го работевме изминатите пет години, сега донесе резултат

пред 4 дена
пјаниќ со нов предизвик

Мундо Депортиво: На повидок е нов голем трансфер за Миралем Пјаниќ

пред 5 дена
сити оди на победа вечерва

Гвардиола: Одиме на победа и во реваншот

пред 5 дена
Гвардиола со интересна изјава

Гвардиола: Купете ги најдобрите играчи и успехот е загарантиран

пред 1 нед.
нема да најде подобар клуб

Гвардиола му порача на Меси: Има само еден клуб каде треба да ја завршиш кариерата

пред 1 нед.
Шпанецот со своја анализа на натпреварот

Гвардиола: Невозможно е да победите против тим кој се брани со осум играчи

пред 3 недели
Лоши вести за „Граѓаните“

Гвардиола призна дека покрај трофејот во ФА Купот го загуби и најдобриот играч

пред 3 недели
шпанецот е самоуверен

Гвардиола: Нема да се браниме , ќе се обидеме да обезбедиме полуфинале во тие 90 минути

пред 1 месец
знае од каде доаѓа силата на борусија дортмунд

Гвардиола: Борусија има неверојатни млади играчи „гладни“ за докажување, тоа е опасно за Сити

пред 1 месец
Пример дека модерниот фудбал носи промени

ВИДЕО: Солскјер и Гвардиола прво се скараа, па се гушкаа на „Етихад“ кога мислеа дека никој не ги гледа

пред 2 мес.
Шпанецот беше уверен дека е во право

ВИДЕО: Дуелот на Солскјер и Гвардиола крај аут линијата по повредата на Рашфорд

пред 2 мес.
Сити е непоразен 27 натпревари по ред

Гвардиола го сруши рекордот на Мурињо и порача: Ова е најголемиот успех во мојата кариера

пред 2 мес.
објасни во една реченица

Гвардиола: Победивме 19 – пат по ред, едноствано е зошто е тоа така

пред 2 мес.
Нов напаѓач сити ова лето дефинитивно ќе добие

Гвардиола во дилема дали да се обиде да го купи Кејн или Халанд

пред 3 мес.
една изјава предивика „милион“ шпекулации

Гвардиола побара играч кој ги решава проблемите со еден потег, Меси доаѓа во Сити

пред 3 мес.
Очекуван избор во Премиер лигата

ВИДЕО: Гвардиола најдобар менаџер а Гундоган најдобар играч во јанунари

пред 3 мес.