Tag: Хабиб Нурмагомедов
прослави во негов стил

ВИДЕО: Хабиб Нурмагомедов му испрати порака на Роналдо

пред 5 мес.
нема да се бори за 30 победа во кариерата

Хабиб Нурмагомедов дефинитивно во пензија, потврди Дејна Вајт

пред 7 мес.
скапоцениот сувенир е во вистински раце

ФОТО: Мбапе го подри дресот со кој ја демолира Барселона, каде заврши скапоцениот сувенир ?

пред 8 мес.
претседателот на русија ќе се сретне по втор пат со дагестанецот

ФОТО: Путин и Нурмагомедов ќе се сретнат по втор пат

пред 12 мес.
се борел повреден на последниот меч

ФОТО: Хабиб Нурмагомедов објави слика од скршеното стопало

пред 12 мес.
сака да се изолира...

ВИДЕО: Хабиб Нурмагомедов се враќа во планините, во родното село без интернет и телефон

пред 12 мес.
Емоционална победа

ВИДЕО: Семоќниот Хабиб го совлада Гејчи, го одбрани шампионскиот појас па најави пензија

пред 12 мес.
на социјалните мрежи се коментира „измамата“

ФОТО: Хабиб „паднал“ на мерењето, скандал пред спектаклот во УФЦ

пред 12 мес.
тажната вест го обиколи светот

Трагедија во семејството на шампионот: Почина татко му на Хабиб Нурмагомедов од Ковид-19

пред 1 година
По престојот на планина

Таткото на Нурмагомедов во болница, се чекаат резултатите од тестот за коронавирус

пред 1 година
засега нема потврда дали станува збор за коронавирусот

Абдулманап Нурмагомедов е во тешка здравствена состојба, има симптоми на Ковид-19 (ФОТО)

пред 1 година
Неизвесноста за одржувањето на оваа борба останува

Обложувалниците кажаа каде ќе се одржи мечот Нурмагомедов – Фергусон и кој ќе победи

пред 2 години
Локацијата е многу неочекувана

ФОТО: Дајна Вајт објави каде ќе се одржи мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон

пред 2 години
Се бара нова локација, најверојатно надвор од САД

ОФИЦИЈАЛНО: Њујорк го забрани УФЦ 249, Нурмагомедов и Фергусон немаат каде да се борат

пред 2 години
Ќе се одржи ли воопшто овој меч?

Нурмагомедов: Ако нема друго место, однесете не со Фергусон во џунглите на Заир

пред 2 години
Се бара ново место за мечот на деценијата

Мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон најверојатно ќе “избега“ од САД

пред 2 години