Tag: Хајдук Сплит
Тренерот на хајдук за дуелот со Ренова

Вукац: Фаворити сме на овој меч, но тоа мора да го покажеме и на теренот

пред 1 месец
Соработката е официјализирана

ФОТО: Јани Атанасов кариерата ќе ја продолжи во Хајдук Сплит

пред 2 мес.
Добра ждрепка за Македонските тимови

Шкендија против Ботошани, Ренова ќе игра со Хајдук, Силекс ќе ја дочека Дрита

пред 2 мес.
во дуелот на двата големи ривали од сплит и загреб

ВИДЕО: Адеми со гол го сруши Хајдук и му донесе голема победа на Динамо

пред 8 мес.
трагедија во хрватска

Почина поранешен фудбалер на Хајдук, имаше само 26 години

пред 10 мес.
цената на олмо двојно се зголеми

Еден играч на Динамо вреди повеќе од Хајдук и Ријека !

пред 1 година
за малку голема трагедија

ФОТО: Еден навивач падна од трибината во Сплит !

пред 1 година
неочекуван резултат

ВИДЕО: Неверојатни голови во Сплит, Хајдук елиминиран од екипа од Малта !

пред 1 година
Македонскиот фудбалски интернационалец заминува од „Пољуд“

Мирко Ивановски заминува од Хајдук

пред 1 година