Tag: хајдук
СТАНА ХЕРОЈ ВО СПЛИТ, А БЛАГОДАРНОСТА ОДИ КАЈ НЕГОВАТА СОПРУГА

ФОТО: Неговото останување во Хајдук предизвика делириум, па сега на неговата сопруга и нудат што и да посака

пред 3 мес.
Важен бод на тешко гостување

ВИДЕО: Јани Атанасов со гол му донесе бод на Хајдук против Горица

пред 6 мес.
На Македонското дерби во Хрватска

Атанасов и Хајдук славенички против Ријека, Дарко Велковски пак се повреди

пред 7 мес.
ковид болница во сплитски хајдук

Цел тим заразен, Јани Атанасов и Хајдук одат во карантин (ФОТО)

пред 7 мес.
Во хрватското првенство

ВИДЕО: Јани Атанасов со асистенција за Хајдук во поразот од Динамо и Адеми

пред 8 мес.
На контролен натпревар

ВИДЕО: Јани Атанасов ја потврди победата на Хајдук против Солин

пред 8 мес.
Во хрватското првенство

ВИДЕО: Деби Гол за Јани Атанасов во дресот на Хајдук

пред 9 мес.
повод роденденот на навивачката група на хајдук

ВИДЕО: Спектакл на Торцида, Сплит „гореше“ ова се прераскажува во регионот

пред 11 мес.
минимален пораз на ренова

ФОТО: Ренова не ги казни промашувањата на Хајдук и загуби со минимален резултат

пред 12 мес.
ренова не ги казни промашувањата на хајдук

ВИДЕО: Хајдук со еден гол по 240 секунди игра ја победи и елиминира Ренова

пред 12 мес.
велии одлично брани против хајдук

ВИДЕО: Голманот на Ренова демонстрираше неверојатен рефлекс

пред 12 мес.
европа лига

ВИДЕО: Хајдук ја „отвори“ Ренова по само 4 минути игра

пред 12 мес.
Ренова „скенирана“

Вукас; Нема да биде лесно против Ренова, но Хајдук дојде по победа

пред 12 мес.
ХАЈДУК Е ФАВОРИТ НО ОД РЕНОВА НАЈАВУВААТ НАДИГРУВАЊЕ

Ислами: Ќе се обидеме со дисциплинирана игра да ги искористиме нивните слаби точки

пред 1 година
Мечот в четврток

ВИДЕО: Голем интерес за Ренова – Хајдук, мечот во живо на „Арена“ и „Суперспорт“

пред 1 година
Хајдук ќе заработи два милиони евра

Хајдук ослабен против Ренова, продаде репрезентативец на калчо лигаш

пред 1 година