Tag: хамарби
шок за „росонерите“

Ибрахимовиќ одлучи: Го напушта Милан и се враќа во родната Шведска

пред 7 мес.
Покрената е истрага за однесувањето на напаѓачот

Ибрахимовиќ го прекршил протоколот за заштита од Ковид-19 во Шведска

пред 7 мес.
Расправијата со Газидис повод за промени

Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан на крајот од оваа сезона

пред 7 мес.
сака да си игра со зборови

ВИДЕО: Ибрахимовиќ со „шифрирана“ порака на твитер, обајви каде ќе ја заврши кариерата ?

пред 8 мес.
Напаѓачот сеуште нема потврдено каде ќе игра следната сезона

Јансон тврди дека има шанси Ибрахимовиќ да го смени Милан со Хамарби

пред 8 мес.
„Ибракадабра“ се подготвува во Шведска

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ со гол за Хамарби во неофицијален контролен натпревар

пред 9 мес.
коронавирусот не го спречува ибрахимовиќ да тренира и игра натпревари

Ибрахимовиќ ќе одигра три меча денеска со Хамарби кои ќе бидат пренесувани на ТВ (ФОТО)

пред 9 мес.
статуата на златан неколку пати беше мета на навивачите на малме

ФОТО: Ибрахимовиќ тренира со Хамарби, ова ги изнервира навивачите на Малме

пред 10 мес.
Навивачите на Малме не можат да му простат

ФОТО: Вандали повторно ја оштетија статуата на Златан Ибрахимовиќ во Малме

пред 1 година
ново сквернавење на статуата на швеѓанецот

Златан Ибрахимовиќ пред паѓање во Малме (ФОТО)

пред 1 година
ДАЛИ СЛЕДНАТА ДЕСТИНАЦИЈА Е клуб од шведска

Мурињо го откачи Ибрахимовиќ, Швеѓанецот со порака на Инстаграм

пред 1 година