Tag: хамилтон
до крајот на сезоната уште две трки

ВИДЕО: Алонсо херој во Катар иако победи Хамилтон

пред 2 недели
хамилтон доминираше

ФОТО: Хамилтон на пол позиција за ГН на Катар

пред 2 недели
британецот повторно казнет

Хамилтон ја дозна казната за трката во Бразил

пред 2 недели
На спринт трката во Бразил

ВИДЕО: Ботас победи, но шоуто го украде Хамилтон со 15 претекнувања

пред 3 недели
квалификации за гн на мексико

Ботас со пол-позиција во Мексико, Хамилтон пред Ферстапен

пред 4 недели
казна поради промена на моторот

Хамилтон со нова пол позиција во Турција , но Ботас ке стартува од првата позиција

пред 2 мес.
секој има желба да вози за ферари

Хамилтон: Неверојатно е што никогаш не сум возел за Ферари

пред 2 мес.
одлична трка во сочи

Спектакл во Русија. Дождот направи хаос, Хамилтон стана првиот Ф1 возач со 100 победи

пред 2 мес.
отворен патот за победа на хамилтон

Ферстапен драстично казнет за трката во Сочи

пред 2 мес.
за среќа без сериозни повреди

ВИДЕО: Инцидент во Сочи, Хамилтон удри механичар од својот тим

пред 2 мес.
страшен судир

ВИДЕО: Судир на Хамилтон и Ферстапен во Монца, „хало“ системот го спаси Британецот од посериозни повреди!

пред 3 мес.
голема награда на италија

Хамилтон најбрз на тренингот пред спринт трката

пред 3 мес.
британецот е оптимист, преговорите во тек

Хамилтон ги започна преговорите со Мерцедес

пред 5 мес.
ГП Франција

Верстапен го престигна Хамилтон на два круга до крајот и славеше на големата награда на Франција!

пред 6 мес.
хамилтон победник во шпанија

Доминантно: Луис Хамилтон повторно победи, се ближи кон стотката

пред 7 мес.
британецот феноменален во квалификациите

Луис Хамилтон до 100-та пол позиција во кариерата

пред 7 мес.