Tag: хамилтон
ГП Франција

Верстапен го престигна Хамилтон на два круга до крајот и славеше на големата награда на Франција!

пред 7 мес.
хамилтон победник во шпанија

Доминантно: Луис Хамилтон повторно победи, се ближи кон стотката

пред 8 мес.
британецот феноменален во квалификациите

Луис Хамилтон до 100-та пол позиција во кариерата

пред 8 мес.
британецот до уште една победа

Хамилтон победник на Португалското Гран при

пред 9 мес.
социјалните мрежи можност за „сеир“

ФОТО: Роналдо го „пецна“ Хамилтон на Инстаграм, немаш шанси со мене

пред 9 мес.
Британецот до 99 пол позиција во каеиерата

Хамилтон прв во Имола, не очекува возбудлива трка

пред 9 мес.
Лауреус ги објави номинираните

Левандовски, Надал и Хамилтон се фаворити за спортист на годината, ги нема Меси, Роналдо, Ноле..

пред 11 мес.
Традиционална прослава за крај на сезоната

ВИДЕО: Хамилтон и Ботас ги „запалија“ гумите во Абу Даби

пред 1 година
Перфектен крај за возачот на Ред Бул

ФОТО: Ферстапен ја одбрани пол позицијата на „Јас Марина“, заврши сезоната во Формула 1

пред 1 година
По несреќата на Грожан

Хамилтон: Катастрофа која не потсетува колку Формула 1 шампионатот може да биде опасен

пред 1 година
ЕДЕН - ДВА ПОБЕДА НА МЕРЦЕДЕС , ХАМИЛТОН СТАНА „БЕСМРТЕН“

ФОТО: Хамилтон го сруши Михаел Шумахер, рекорд на Британецот со 92 победи во Ф1

пред 1 година
британецот повторно доминантен

ВИДЕО: Хамилтон обезбеди пол позиција во Португалија, негова 97. во кариерата

пред 1 година
Победа го дели Британецот од рекордот на Шумахер

ВИДЕО:Хамилтон од пол позиција ќе го брка рекордот на Шумахер

пред 1 година
Хамилтон претпоследен

ГН на Русија: Ботас најбрз на првиот тренинг

пред 1 година
Хамилтон се поактивен против расизмот

Хамилтон под истрага на ФИА за маицата со политичка порака

пред 1 година
мерцедес доминираше и во италија

ВИДЕО: Хамилтон е незапирлив, стигна до 7. пол позиција сезонава, вкупно 95. во кариерата

пред 1 година