Tag: хендерсон
Пред Клоп се тешки времиња за тешки одлуки

Нема крај на пробемите за Ливерпул, на листата повредени се приклучи и Хендерсон

пред 2 мес.
„Тој го заслужи тоа...“

ВИДЕО: Клоп истакна кој ќе ја има честа да го подигне трофејот од Премиер лигата

пред 6 мес.
неверојатен почеток на мечот

ВИДЕО: Каков моќен Ливерпул, погледнете ги двата гола за само две минути, голчиште на Хендерсон

пред 6 мес.
доминација на црвените од енфилд

Хендерсон најдобар играч во Премиер лигата, Клоп најдобар менаџер

пред 9 мес.
во спротивно „црвените ѓаволи“ ќе загубат 60.милиони фунти

Солскјер по секоја цена мора да го врати Дин Хендерсон од Шефилд Јунајтед

пред 9 мес.
Уште едно разочаување за навивачите на Ливерул

За прв пат по 47 години нема да се изгласа најдобар во Премиер лигата

пред 9 мес.
Голманот на шефилд јунајтед „експлодираше “ сезонава

Еден од најдобрите голмани во Англија сонува да го облече дресот на „Црвените ѓаволи“

пред 9 мес.
Во пресрет на мечот со Салзбург

Клоп кон преведувачот: Преведувај како што треба или јас тоа ќе го направам место тебе

пред 1 година