Tag: ХЕРТА
останува во клубот

Ведад Ибишевиќ ја заврши својата професионална кариера

пред 1 месец
Паузираше 285 дена

ВИДЕО: Ван Дијк му се врати на фудбалот и даде емотивна изјава

пред 2 мес.
успеа да игра во сите најсилни лиги

Јоветиќ потпишува за Херта и станува третиот фудбалер кој играл во сите земји од „најсилната петка“

пред 2 мес.
хрватот пред можно враќање во минхен

Интер и Перишиќ пред разделба, два клуба од Бундес лигата во трка за потпис на Хрватот

пред 3 мес.
ШАЛКЕ ЌЕ ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА СО ПОМАЛКУ ОД 20 БОДОВИ

ВИДЕО: Херта со пресврт стигна до важна победа во битката за опстанок во Бундес лигата

пред 4 мес.
тимот од берлин тоне

ВИДЕО: Херта ремизираше со Мајнц и не успеа да излезе од опасната зона

пред 5 мес.
Важна победа за Борусија Дортмунд

ВИДЕО: Халанд во сенката на Брандл и Моукоко, „Милионерите“ подобри од Херта

пред 6 мес.
Фаворитот сигурен на гостувањето во Берлин

ВИДЕО: Лајпциг убедлив против Херта, сега е на два бода од лидерот Баерн

пред 7 мес.
се поврзуваше со трансфер во Виљареал и во Арсенал и Вест Хем

ФОТО: Ништо од Англија и Шпанија, фудбалерот на Јувентус се враќа во Германија

пред 8 мес.
унион берлин ЗАГУБИ по серијата од 10 натпревари без пораз

Херта со пресврт го победи Унион Берлин, Пјонтек херој со два гола

пред 10 мес.
Седум гола и пресврт за „милионерите“

ВИДЕО: Халанд ја декласираше Херта, Борусија Дортмунд до убедлива победа

пред 10 мес.
По одличните два гола за Македонија у21

Ќе добие ли шанса Дарко Чурлинов да се докаже против Херта ?

пред 11 мес.
Драматичен натпревар на „Алијанц Арената“

ВИДЕО: Баерн Минхен славеше против Херта, Левандовски постигна четири гола

пред 12 мес.
второ коло во бундеслигата

ВИДЕО: Прва победа за Ајнтрахт сезонава, запиша триумф на гости кај Херта

пред 12 мес.
прв натпревар од 2 коло во бундеслигата

ВИДЕО: Ајнтрахт има убедлива предност по првиот дел на гости кај Херта

пред 12 мес.
Почнуваат проблемите за тимот од Бергамо

ПСЖ тргнува по бекот на Аталанта, на ред чекаат и Лестер и Херта

пред 1 година