Tag: хетафе
шок за куман и барселона

ВИДЕО: Барселона како Реал, пораз со еден гол од Хетафе

пред 2 недели
шански прволигаш привремено го смени името

ФОТО: Хетафе го смени името на клубот, против Барселона ќе го промовира новото име

пред 2 недели
фудбалерите на виљареал и хетафе се во неволја...

Скандал во Шпанија, два клуба од Ла лига осомничени за местење на натпревар

пред 6 мес.
Истото го сака и Наполи

Интер ќе се обиде да го купи дефанзивецот на Олимпијакос

пред 7 мес.
Шпанците бараат да се игра на друго место или во друго време

ФОТО: Хетафе одбива да игра со Интер во Милано, дури и по цена на дисквалификација од Лига Европа

пред 8 мес.
Бугарите „лесен залак“ за избраниците на Конте

ВИДЕО: Пирова победа на Ајакс, Интер по пресврт подобар од Лудогорец

пред 8 мес.
Меси повторно не се запиша во листата на стрелци

ВИДЕО: Барселона со минимална победа против Гетафе за одржување на чекорот со „кралевите“

пред 9 мес.
Не сакаат да мрднат од Мадрид

Реал Мадрид безуспешно се труди да се ослободи од двајцата Диази, Мариано и Браим

пред 9 мес.
Заминува уште еден хрватски бисер

Хетафе го сака играчот за врска на Динамо Загреб

пред 10 мес.
Затоа, пак, се враќа Казимиро

Реал без Рамос, Хамес, Марсело и Васкез на средбата со Хетафе

пред 10 мес.
Последно коло од Лига Европа

ЛЕ: Хетафе и Краснодар во директен дуел решаваат за второто место, Порто ќе се одмаздува на Феенорд

пред 11 месец
За прв пат сезонава немаше минути за Трајковски

ВИДЕО: Трајковски остана на клупата на резерви, Мајорка загуби од Хетафе

пред 1 година