Tag: Холандија
ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА ТРЕНЕРОТ ОД НАШАТА ЗЕМЈА

Македонецот Андоновски ги однесе фудбалерките на САД во полуфинале на Олимписките игри

пред 2 дена
изненадувачки трансфер

Ајакс носи уште еден поранешен играч на голем ривал?

пред 1 нед.
ПОЧНУВААТ ДА СЕ ТРОШАТ ПАРИТЕ ОД САНЧО

Големо засилување за Борусија: Во Дортмунд пристигнува најголемата ѕвезда на ПСВ

пред 1 нед.
по трет пат на клупата

Се чека само потпис: Ван Гал нов селектор на Холандија

пред 1 нед.
Поранешниот тренер на Интер

Антонио Конте добил понуда да стане селектор, тој сака работа во клуб

пред 2 недели
Капитенот на Ливерпул реагира

Ван Дијк во дуел со новинарот на Мирор: Срам да ти е!

пред 2 недели
останува во амстердам

ФОТО: Официјално Душан Тадиќ во Ајакс до 2024 година

пред 2 недели
СЕГА ЗАВРШИ

Робен по втор пат ја заврши фудбалската кариера

пред 2 недели
РОДНИНАТА ГО ПРИЈАВИЛ

Прободел роднина во колено: На холандскиот репрезентивец му се заканува три години затвор

пред 3 недели
успешен и надвор од фудбалските терени

Најбогатиот судија во светот суди на финалето на Евро. Еве како тој заработи 13,4 милиони евра

пред 3 недели
ништо од трансферот во милан

Ајакс стави крај на шпекулациите: „Тадиќ не е на продажба, апсолутно нема шанси да го напушти клубот!“

пред 4 недели
Притисокот си го направи своето

Официјално: Франк Де Бур не е повеќе селектор на Холандија

пред 1 месец
шегата се потврди како точна информација

ФОТО: Ван Дер Варт: Ви реков дека е подобро да играме со Шпанија?

пред 1 месец
ГОРД НА СВОИТЕ СОИГРАЧИ

Трагичарот на Холандија брутално искрен: Загубивме поради мојата грешка

пред 1 месец
ХОЛАНЃАНИТЕ ШОКИРАНИ

ВИДЕО: Чешка го приреди првото изненадување во осминафиналето, ја елиминираа Холандија

пред 1 месец
ЧЕСИТЕ ПРЕД ИЗНЕНАДУВАЊЕ

ВИДЕО: Шок за Холандија, Чешка ја користи предноста од играч повеќе и води

пред 1 месец