Tag: хрватска
ВЕЛИ ДЕКА СО СВОИ ПАРИ ГО СПАСИЛ КЛУБОТ ОД НАЈЛОШОТО

Здравко Мамиќ повторно удри: Ненормален сум, можев да бидам на Бахамите, да не бев јас Динамо немаше да постои, а сега сум криминалец

пред 7 дена
Зад себе остави сопруга во петтиот месец од бременоста и детето

Фудбалер починал на сред фудбалски натпревар во Хрватска

пред 1 нед.
Во Задар наместо во Загреб

Финалето во ЛШ футсал ја менува локацијата поради Ковид-19

пред 2 недели
СИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД МАКЕДОНЦИТЕ

Српската телевизија Б92 со анализа за репрезентациите од регионот: Македонија светска сензација, Балканот не е само Хрватска

пред 3 недели
На ЕП за играчи до 21 година

ВИДЕО: Англичаните во неверување, Хрватска го елминираше „Гордиот Албион“

пред 3 недели
Стана број еден во дресот на Хрватска

ВИДЕО: Модриќ доби овации па се расплака откако постави нов рекорд

пред 3 недели
По настапи во националниот дрес Модриќ го достигна рекордот на Срна

 Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација Лука Модриќ собори рекорд

пред 4 недели
„ЗМАЈЧЕКИ“ ЗА ПРВ ПАТ ЈА ПОБЕДИЈА ХРВАТСКА

ВИДЕО: Словенија запиша историска победа, селекторот на Хрватска ги изнервира навивачите

пред 4 недели
Интересен потег на осудениот тренер на Динамо

Зоран Мамиќ ја напушти Хрватска

пред 4 недели
Адеми доби шанса пред крајот на натпреварот

ВИДЕО: Стефан Ристовски асистент на едиствениот гол на Динамо Загреб против Горица

пред 1 месец
БЕШЕ КАПИТЕН НА БИХ НА МУНДИЈАЛОТ ВО 2014 СЕГА СТАНУВА ПОЛИТИЧАР

Босанската легенда влезе во политиката: Емир Спахиќ кандидат на локалните избори во Хрватска

пред 1 месец
прекината една убава традиција на хрватскиот ракомет

Хрватскиот ракомет во криза, по 20 години останаа без пласман на големо натпреварување

пред 1 месец
Важен бод на тешко гостување

ВИДЕО: Јани Атанасов со гол му донесе бод на Хајдук против Горица

пред 1 месец
Обезбеден пласман во полуфиналето

ВИДЕО: Аријан Адеми стрелец за Динамо во победата над Славен Белупо

пред 2 мес.
ХРВАТОТ ОД МОНАКО НЕ МОЖЕШЕ ДА ИЗДРЖИ

Нико Ковач се расплака на прашање за Златко Крањчар: Не ми е лесно, заедно минавме убави моменти (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Хрватска во црно

Почина хрватската фудбалска легенда, Златко Крањчар

пред 2 мес.