Tag: хувентуд
македонскиот репрезентативец солиден во вториот дел

Димитријевиќ блесна во вториот дел, Хувентуд запиша победа

пред 4 недели
македонскиот репрезентативец имаше солидна статистика

Хувентуд поразен, Димитријевиќ запиша седум поени

пред 1 месец
Непријатни вести за нашиот репрезентативец

Официјално: Ненад Димитријевиќ е позитивен на Ковид-19

пред 2 мес.
македонскиот репрезентативец меѓу најдобрите на теренот

Хувентуд загуби, Димитријевиќ одличен со 15 поени (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Десет поени за репрезентативецот

Тенерифе ја прекина победничката серија на Димитријевиќ и Хувентуд

пред 3 мес.
Позитивната серија продолжува

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд до нова победа во Еврокупот

пред 3 мес.
го исфрли противникот како од шега

ВИДЕО: Ненад Димитријевиќ со потег на натпреварот, за ова се зборува во Шпанија

пред 3 мес.
супер издание на македонскиот репрезентативец

ВИДЕО: Димитријевиќ одличен во новата победа на Хувентуд, четврти стрелец на натпреварот во својот тим

пред 3 мес.
УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ ЗА КВАЛИТЕТОТ

ВИДЕО: Димитријевиќ дел од најдоброто во победата над Партизан

пред 4 мес.
Победнички старт на новата сезона

Димитријевиќ и Хувентуд тргнаа со победа во Шпанија, седум поени за македонскиот репрезентативец

пред 4 мес.
Шпанската лига стартува на 19 септември

Хувентуд и Димитријевиќ со пораз ги завршија подготовките

пред 4 мес.
Димитриевиќ останува со „нулата“

ФОТО:Ништо од Валенсија, Димитриевиќ продолжува со Хувентуд

пред 5 мес.
Акцијата од дуелот со Барселона

ВИДЕО: Димитријевиќ го има потегот на сезоната во изборот на фановите на Хувентуд

пред 6 мес.
според шпанските медиуми, работата е договорена

Димитријевиќ останува на Пиринеите, познат е новиот клуб на македонскиот репрезентативец

пред 6 мес.
димитријевиќ добива елитен соиграч

Екс-ѕвездата на Барселона пред „вратите“ на Хувентуд

пред 6 мес.
не се откажуваат од македонскиот кошаркарски бисер

Димитријевиќ останува уште една сезона во Хувентуд?

пред 6 мес.