Tag: ибрахимовиќ
три гола во противничката мрежа

ВИДЕО: Ибра се потсети на хет-трик ефектот од 2019 години со „I AM LA“

пред 4 дена
честитка во негов стил

ФОТО: Ибрахимовиќ и честиташе на Италија за титулата, за Донарума посебна порака

пред 2 недели
во новата сезона ќе игра помалку а има желба за скудето

Ибрахимовиќ: Во Милан сум поради скудетото, треба да направам „договор“ со моето тело, имам 39 години…

пред 2 мес.
ова го може само ибра

ВИДЕО: Ибра ја скенираше повредата, резултатот е со среден прст !

пред 2 мес.
НИШТО НЕ Е СИГУРНО СО ИБРАХИМОВИЌ

ВИДЕО: Ибрахимовиќ не се откажува, порака која носи надеж, ќе игра на ЕУРО !?

пред 2 мес.
Пред неделното дерби меѓу Јувентус и Милан

Кулушевски: Ибрахимовиќ го почитувам многу, се надевам дека нема да има добар натпревар против нас

пред 3 мес.
белгиецот со провокација

ФОТО: Што ќе каже Ибра на ова? , Лукаку ја славеше титулата и го прозва лутиот ривал

пред 3 мес.
доби „доживотен“ договор

Ибрахимовиќ: Ова е мојот дом, тука сум среќен (ВИДЕО)

пред 3 мес.
протоколите се наводно прекршени

Ибрахимовиќ повторно во центарот на вниманието, повторно поради Ковид-19

пред 3 мес.
ова е недоразбирање на италијански јазик

Милан не очекува казна за Ибрахимовиќ, детали од разговорот по директниот црвен картон

пред 3 мес.
ибра со порака од приштина

Ибрахимовиќ по победата против Косово со изјава која се коментира во Европа

пред 4 мес.
емотивна реакција на ибра

ВИДЕО: Ибрахимовиќ се расплака на прес конференција, за се е виновен Ковид-19

пред 4 мес.
Ќе игра во мундијалските квалификации

Ибрахимовиќ се враќа во дресот на Шведска по пауза од пет години

пред 4 мес.
најдобриот играч на милан ќе паузира поради повреда

Милан има голем проблем, Ибра се повреди, познато е кои натпревари ги пропушта

пред 5 мес.
тоа не е професија за него

Ибрахимовиќ повторно во фокусот: Ако бидам тренер ќе ги тепам моите играчи

пред 5 мес.
Навивачите на Интер го прогласија за играч за дербито

ВИДЕО: Чудесните интервенции на Самир Хандановиќ против Ибрахимовиќ и Ребиќ

пред 5 мес.