Tag: ибрахимовиќ
доби многу коментари на социјалните мрежи

ФОТО: Ибрахимовиќ уникатно честита Божик, со „среден прст“

пред 3 недели
средба на папата со фудбалскиот „бог“

ФОТО: Папата конечно се сретна со „Бог“, и тоа фудбалскиот

пред 1 месец
Лидерот освои бод со еден прецизен удар

ВИДЕО: Ибрахимовиќ го спаси Милан од пораз во Удине во 92 минута

пред 1 месец
Последен меч за денеска во Серија А

ФОТО: Несторовски на клупата на Удинезе, Милан тргнува со Ибрахимовиќ

пред 1 месец
По посетата на „Сан Сиро“

Клоп е воодушевен: Ибрахимовиќ веќе е легендата, не се грижи што другите мислат за него

пред 1 месец
голчиште на ибра за израмнување на клупски рекорд

ВИДЕО: Маестралниот гол на Ибрахимовиќ значеше израмнување на клупски рекорд на легендарниот Пипо

пред 2 мес.
голчиште на ибра

ВИДЕО: Милан ја „среди“ Џенова, Ибрахимовиќ запиша голчиште, Пандев доби 30 минути

пред 2 мес.
ибра носи предност за милан од слободен удар

ВИДЕО: Какво голчиште на Ибрахимовиќ, ова ќе се прераскажува од Џенова

пред 2 мес.
останува во милано до 2023

Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со Милан до 2023 година

пред 2 мес.
се огласи ибра околу новиот повик во репрезентацијата

Ибрахимовиќ се приклучи на репрезентацијата: Моето тело старее, но мојот ум е се помлад и помлад!

пред 2 мес.
треба да го дава максимумот на секој меч

Ибрахимовиќ: Мбапе не се труди доволно да стане најдобар играч!

пред 3 мес.
можете и погласно и повеќе...

Ибрахимовиќ им се обрати на навивачите кои го навредуваа, продолжете така…

пред 3 мес.
во свој стил

Златан: Не сум изненаден од моите игри, јас сум најдобар

пред 3 мес.
Дербито на вечерта мина во знакот на Ибрахимовиќ

ВИДЕО: Милан и со играч помалку до важна победа против Рома

пред 3 мес.
Ветеранот држи лекции

ВИДЕО: Ибрахимовиќ е вечен, ова заслужува посебна почит!

пред 3 мес.
Домаќинот играше со девет во поле половина час

ВИДЕО: Еврогол на Бенасер, Милан ја совлада десеткуваната Болоња

пред 3 мес.