Tag: игор ангеловски
КОЛУМБИСКО ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА?!

Колумбиецот Херера најави дека ќе настапува за нашата репрезентација: Би одел пеш до Скопје да играм за Македонија

пред 5 дена
СЕЛЕКТОРОТ ЗАДОВОЛЕН ОД СРАБОТЕНОТО НА ПОДГОТОВКИТЕ, РЕЗУЛТАТОТ ВО ВТОР ПЛАН

Ангеловски: Ја исполнивме целта, сите ќе ги следиме, во зависност од потребите ќе ги носиме следните одлуки

пред 1 нед.
СЕЛЕКТОРОТ ВЕЛИ ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО МАРТ МОРА ДА БИДЕМЕ СПРЕМНИ НА СЕ

Селекторот Ангеловски задоволен од младите фудбалери: Има потенцијал кој може да ни послужи

пред 1 нед.
ЌЕ СЕ ДОКАЖЕ ЛИ НЕКОЈ ВО ОЧИТЕ НА СЕЛЕТКТОРОТ?

ФОТО: Игор Ангеловски бара потенцијални кандидати за ЕУРО 2021

пред 1 нед.
Превенција од најновата одлука на ФИФА

Ангеловски бара нови репрезентативци преку тренинг камп и конролен меч со Работнички

пред 2 недели
селекторот со благодарност до ффм, играчите и навивачите

Ангеловски: Верувам дека сите заедно и сложно повторно ќе се радуваме на големи победи

пред 1 месец
соработката продолжува

Управниот одбор на ФФМ одлучи: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2021

пред 1 месец
Конечна одлука се очекува да крајот на неделава

ФФМ и Ангеловски ги започнаа преговорите околу договорот на селекторот

пред 1 месец
ПРИОРИТЕТ Е АНГЕЛОВСКИ, НО СО УСОГЛАСЕНИ СТАВОВИ ЗА ИДНИНАТА НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Сејдини: Прво ќе разговараме со Ангеловски, ако не се договориме, јавноста знае кој ќе го наследи

пред 2 мес.
лоби групи сакаат да ја притиснат ффм, лажна е веста е за просинечки

ФФМ не преговара со странци , лажна е веста дека Просинечки е опција за Македонија !

пред 2 мес.
по пласманот на еуро 2021

Ангеловски „лапна“ околу половина милион евра, двојно повеќе од Пандев за пласман на ЕУРО

пред 2 мес.
Претседателот на ФФМ во изјава за „Магазин“

Сејдини потврди, преговорите за нов договор со Ангеловски по Нова година

пред 2 мес.
Селекторот со оптимизам по ждрепката за Мундијалот

Ангеловски: Мислам дека ова е интересна група, можеме да стигнеме до пласман на СП

пред 3 мес.
МРМЕ НЕ САКА ДА КОМЕНТИРА ПРЕД ЖДРЕПКАТА

Ангеловски: Немам посебна желба вечерва, ќе коментирам кога ќе заврши ждрепката

пред 3 мес.
пандев е икона на македонскиот репрезентативен фудбал

Ангеловски: Пандев сака да се одјави на Европското првенство, ќе го убедувам да остане во репрезентацијата

пред 3 мес.
УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ ЗА ФФМ И МАКЕДОНИЈА

Пандев и Ангеловски наградени во изборот за „Маж на годината 2020“

пред 3 мес.