Ознака: игор карачиќ
Еден живот- една љубов

ФОТО: Карачиќ со Дибиров и Калараш тренира во Скопје

пред 4 дена
Навивачите на црвено-црните во исчекување

ФОТО: Го најави ли Дибиров кам-бекот на Карачиќ во Вардар?

пред 3 недели
Коцките се поклопуваат за црвено-црните од Скопје

Шанса за Вардар да ги врати Карачиќ и Душебаев – Кјелце го загуби главниот спонзор

пред 3 недели
ДАЛИ ХРВАТОТ ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО ВАРДАР

Комити до Игор Карачиќ: Те чекаме дома Мајсторе (ФОТО)

пред 1 месец
поранешниот вардарец сака брзо враќање

ФОТО: Карачиќ на фејсбук порача што му недостасува

пред 2 мес.
шампионот на полска има финансиски проблеми

Душебаев: Карачиќ го сакаше Вардар и без плата, тоа нема да се случи со Киелце

пред 2 мес.
ДОЈРАН Е МЕСТОТО КАДЕ МОЖЕ ДА СЕ ОДМОРИ

Игор Карачиќ ужива во Дојран (ФОТО)

пред 2 мес.
хрватска остана без злато, начевски и николов судеа перфектно во финалето

ВИДЕО: Чекорите на Карачиќ и одлуката на Начевски и Николов е најважниот момент на ЕП во ракомет 2020

пред 3 мес.
изјава контра червар, исправна и човечка

Карачиќ: Треба да се биде човек и да се признае, Николов и Начевски досудија исправно (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Хрвататот за капитенот на Вардар

Игор Качариќ: Стоилов е мажиште, од него можеш да научиш многу животни лекции

пред 3 мес.
Карачиќ се уште е во шок

Игор Карачиќ: Не знам како го пропуштивме ова. Го сакавме златото, но повторно ништо

пред 5 мес.
неверојатна грешка на еден од најдобрите

Дали можете да изброите колку чекори направи Карачиќ (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Им порача на навивачите да не се грижат

Карачиќ подготвен за Норвешка: Би играл и со една нога (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Хрватска ги објави најдобрите

Карачиќ, Капитановиќ и Червар се најдобри во хрватскиот ракомет во 2019 година

пред 7 мес.
поранешниот вардарец тешко ги доживува поразите

Карачиќ со порака до црвено-црните: Кога ќе биде најтешко и најважно…

пред 7 мес.
Црвено-црните декласирани во Полска

ВИДЕО: Дибиров даде девет гола, Вардар убедливо загуби на гостувањето кај Кјелце

пред 8 мес.