Tag: илија несторовски
Промоција пред почетокот на сезоната

ВИДЕО: Ова е новиот дрес на Удинезе во кој ќе го гледаме Несторовски

пред 1 месец
Несторовски патува со репрезентацијата иако е повреден

Несторовски: Македонија може да направи чудо, поддршка за моите браќа од репрезентацијата

пред 4 мес.
Нема да игра на ЕУРО 2020

ФОТО: Несторовски се поти за да биде фит за новата сезона за Удинезе

пред 4 мес.
Непријатни вести од Апенините

Илија Несторовски се повреди, ќе го пропушти деби настапот на Македонија на ЕП

пред 5 мес.
Викендов се игра 30 коло во Италија

ФОТО: Пандев, Елмас и Несторовски остануваат на клупата за резерви во Серија А

пред 6 мес.
Богата фудбалска понуда на Апенините

ФОТО: Пандев, Елмас и Несторовски ќе чекаат шанса од клупата за дуелите од 29 коло во Серија А

пред 6 мес.
репрезентативецот објасни:

Несторовски се извини, дамката остана, зборовите не беа упатени на јавноста

пред 6 мес.
по две кола три бода во мундијалските квалификации

Македонија на три дена до дуелот со Германија, време е за ладење глави и рекуперација

пред 6 мес.
каков неспортски потег, навивачите збеснаа

ФОТО/ВИДЕО: Несторовски пцуеше, не се извини на јавноста и објасни, ми се закануваат

пред 6 мес.
Уште еден незаборавен меч за ветеранот во Серија А

ВИДЕО: Мајсторијата на Горан Пандев и промашувањето на Несторовски во македонското дерби

пред 6 мес.
Немаше среќа во завршницата

ВИДЕО: Несторовски пропушти убава шанса за да му донесе нова победа на Удинезе

пред 6 мес.
Несторовски доби шанса во завршните десет минути

ВИДЕО: Македонското дерби во Серија А без победник, Пандев на два чекори до 100 гола

пред 6 мес.
Уште еден удар за шампионските амбиции на Милан во Италија

ВИДЕО: Несторовски и Удинезе до бод на „Сан Сиро“, Пандев и Џенова во бод Сампдорија

пред 7 мес.
Македонецот има шанса да импресионира

ФОТО: Илија Несторовски од првата минута против Милан на „Сан Сиро“

пред 7 мес.
работи како да е на почетокот од кариерата

ВИДЕО: Тренерот на Удинезе со пофални зборови за Несторовски

пред 7 мес.
фиорентина гостува во удине

ФОТО: Почетни состави, Несторовски стартер против Фиорентина

пред 7 мес.