Tag: имобиле
Михајловиќ ги предупреди своите играчи

ВИДЕО: Атрактивна асистенција на Фарес за Имобиле, Лацио ја победи Болоња

пред 2 дена
Лацио тргна победнички

ВИДЕО: Лацио тргна со победа, Имобиле стрелец и асистент

пред 6 дена
Имобиле носи рано водство за Лацио

ВИДЕО: Имобиле не чекаше долго за гол во ЛШ

пред 7 дена
Проценет на 50 милиони евра

Барселона подготвува трансфер бомба

пред 2 мес.
Напаѓачот не планира да менува клуб

Имобиле: Планирам да се обврзам на верност кон Лацио засекогаш

пред 3 мес.
Чиро Имобиле сезоната ја заврши со 36 гола, 5 повеќе од Роналдо

ВИДЕО: Наполи и Елмас славеа над Лацио, Интер подобар во дербито против Аталанта

пред 3 мес.
по 13 години златната копачка се враќа во италија

Чиро Имобиле официјално „Златна копачка“ на Европа

пред 3 мес.
Напаѓачот на Лацио игра во неверојатна форма

ВИДЕО: Имобиле го помина Левандовски во трката за златната копачка во Европа

пред 3 мес.
Имобиле стигна до бројката од 35 голови

Имобиле со гол и асистенција против Бреша го остави Лацио во игра за вицешампион

пред 3 мес.
Трката за прв стрелец изгледа не е многу важна

Кристијано Роналдо му дава предност на Имобиле, ќе го „прескокне“ Калјари

пред 3 мес.
следен на листата е игуаин....

ФОТО: Имобиле ги поместува границите, напаѓачот на Лацио со нов рекорд во Серија А

пред 3 мес.
Лацио ја декласираше Верона и се израмни со Аталанта

ВИДЕО: Рома победи во дербито , Удинезе и Нестороски го совладаа Калјари, хет- трик на Имобиле

пред 3 мес.
„Старата Дама“ до прв триумф во Серија А по пауза од три кола

ВИДЕО: Јувентус го совлада Лацио, Роналдо и Имобиле стигнаа до 30 гола сезонава

пред 3 мес.
Имобиле повторно херој за тимот од Рим

ВИДЕО: Лацио не се откажува од титулата, со пресврт до победа во Торино

пред 4 мес.
Лацио му гостува на Торино

ФОТО: Нова шанса за Имобиле за нов рекорд во Серија А

пред 4 мес.
Неверојатна ноќ во рим и класа гол на Рибери

ВИДЕО: Лацио со пресврт до победа над Фиорентина, нов рекорд на Имобиле

пред 4 мес.