Tag: интер
Тренерот на Интер по ремито со Наполи

Конте: Овој натпревар ќе го загубевме во други околности, сега покажавме дека сме тим што знае што сака

пред 11 часа
МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ НАЈСРЕЌЕН Е ЈУВЕНТУС

ВИДЕО: Реми во Неапол- автогол на Хандановиќ и атрактивен погодок на Ериксен

пред 1 ден
АТРАКТИВЕН ГОЛ НА ДАНЕЦОТ

ВИДЕО: Одличен шут на Ериксен надвор од шеснаесетникот- Интер израмни во Неапол

пред 1 ден
ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ЈУВЕНТУС ОД НЕАПОЛ

ВИДЕО: Хандановиќ си постигна автогол- Наполи води на полувреме против Интер

пред 1 ден
дерби во неапол, елмас резерва

ФОТО: Елмас резерва против Интер, Конте со најдобрите во нападот против Наполи

пред 1 ден
Каде ќе заврши офанзивниот плејмејкер

Џеси Лингард му прави проблем на Солскјер, Вест Хем сака да го задржи но тука се и ПСЖ и Интер

пред 4 дена
Интересна компарација од италијанската легенда

Алтобели: Лукаку е на истото ниво како Левандовски, Мбапе и Халанд

пред 5 дена
Сега трансфер цел е Џеси Лингард

Антонио Конте ја зголемува колонијата на играчи од Јунајтед во Интер

пред 1 нед.
математички интер е блиску до титула

Интер граби кон скудетото, познато е уште колку бода му се потребни за титулата

пред 1 нед.
Конте пресреќен но и внимателен

Конте предупредува : Рано е за славје ама секоја победа сега вреди двојно

пред 1 нед.
ЛИДЕРОТ ЧЕКОРИ КОН ТИТУЛАТА

ВИДЕО: Интер со минималец ја одржува предноста, победа против Калјари за исчекор кон титулата

пред 1 нед.
Аргентинецот со пофалби за неговиот тренер и ментор

Лаутаро Мартинез: Се што постигнав досега во оваа сезона е благодарение на Конте,  пораснавме ментално и тактички

пред 2 недели
Откако се спаси од отказ, тврди дека на сите им било тешко

Пирло: Сите грешат, па и јас, но важно е учам од тоа нашата сегашна цел е пласман во топ 4

пред 2 недели
Напаѓачите во елемент, Дибала се врати со гол во составот на Пирло

ВИДЕО: Интер го совлада Сасуоло, Јувентус предводен од Роналдо и Дибала подобар од Елмас и Наполи

пред 2 недели
По еден гол на двата меча во Серија А

ВИДЕО: Лукаку му донесе водство на Интер, Киеза му асистираше на Роналдо против Наполи

пред 2 недели
Во клучниот меч за Пирло

ФОТО: Јувентус тргнува со Роналдо и Мората, Елмас е на клупата на Наполи

пред 2 недели