Tag: интервју
ПРОТИВ ГЕРМАНИЈА ВЛЕГЛЕ СО ГОЛЕМА САМОДОВЕРБА

Алиоски верува дека Македонија може во Катар: Подобри сме од Романија и Исланд, следниот чекор е пласман на СП

пред 2 мес.
Капитенот отворено за ситуацијата со репрезентацијата

Кире Лазаров: На ова СП го допревме дното, потреба ни е добра стратегија за напредок

пред 6 мес.
Македонскиот Ибрахимовиќ за Дриблинг.мк

Божиновски: Секако дека сум горд и среќен, лимитот се уште не си го знам- засега се оди според планот

пред 8 мес.
сега е наше време, сега е време за европско

Трајковски: Македонија ќе биде убаво изненадување на ЕУРО (ФОТО)

пред 8 мес.
КАПИТЕНОТ НА МАКЕДОНИЈА СО ИНТЕРВЈУ ЗА АЛ ЏЕЗИРА

Пандев: Голот во Тбилиси е мојот омилен, на ЕУРО 2021 нема што да загубиме

пред 8 мес.
со насолзени очи пред објективот на ФФМ

Ристовски: Првата емоција по пласманот на ЕП ја споделив со Пандев, јас сум горд Македонец

пред 8 мес.
Ќе го носи дресот со број 4

Кондогбиа: Едвај чекам да заиграм за овој клуб, сите тука се однесуваат како едно големо семејство (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Серијал интервјуа пред историскиот меч

Васоски: Македонија е фаворит, не само според рејтингот, имињата туку по тоа што го покажа

пред 10 мес.
Струмичанецот со први импресии по трансферот во Тетово

Дориев: Тука во Македонија за мене, Шкендија е најдобриот клуб, тука сум за да освојувам титули

пред 1 година
Легендатата на македонскиот ракомет одговори на повеќе прашања

Пепи Манасков: Немам добиено шанса да бидам селектор, тоа оди по друга линија

пред 1 година
Капитенот на Македонија посакува пласман на ЕП

Горан Пандев: Мурињо ми беше како татко, фудбалот мора да продолжи а ние да сме внимателни

пред 1 година
Македонскиот младински репрезентативец

Марин Петков: Да ги почитуваме мерките за поскоро да се вратиме во нормала

пред 1 година
Сеуште ништо не е дефинитивно

Филип Поповски: ФФМ до овој момент нема донесено одлука за тоа дали ќе има шампион за оваа сезона

пред 1 година
Првиот човек на КФСМ

Антиќ: Не може правилата да се менуваат на кого како ќе му текне

пред 1 година
Кошарка

Савиќевиќ: Време е за нова средина и уште поголеми предизвици

пред 1 година
Тренерот на ГРК Охрид за продолжувањето на договорот, засилувањата и Ковид-19

Раде Стојановиќ: Амбицијата е пласман во плеј-офот, од РФМ зависи дали ќе играме во ЕХФ Купот

пред 1 година