Tag: инзаги
на инзаги му досади да чека

Инзаги: Чекам 16 месеци , очигледно има некој проблем

пред 2 мес.
лондончани неследникот на мурињо го најдоа во италија

Има нов фаворит за тренер на Тотенхем и тоа од Италија

пред 2 мес.
тимот од рим ќе го продолжи договорот со инзаги

Лацио и Инзаги блиску до нова соработка

пред 3 мес.
Поранешните соиграчи од Милан

Шевченко со легендарна фотографија им честиташе на Пирло и Инзаги а му посака среќа на Неста

пред 12 мес.
легендарниот пипо „загриза“ за екс фудбалерот на рома и арсенал

Жервињо на „мета“ од Беневенто и Иназаги

пред 1 година
Швеѓанецот беше предводник на златната генерација на Римјаните

Ериксон: Инзаги и Лацио можат да го повторат успехот од 2000-та година

пред 1 година
Ибра руши рекорди

ФОТО: Милан загуби, ама Ибрахимовиќ собори еден рекорд на миланското градско дерби

пред 1 година
„Покрај Ибрахимовиќ и другите фудбалери ќе напредуваат“

Инзаги: Потребно е трпение во Милан

пред 2 години
Инзаги презадоволен

Инзаги: Не е случајно што се наоѓаме во серија од осум победи

пред 2 години
нова авантура

Пипо Инзаги со нов тренерски ангажман

пред 2 години