Tag: иок
Ова е официјална одлука

Спортистите нема да клечат, кампањата „БЛМ“ нема да биде дел од ЛОИ во Токио

пред 4 недели
Странците немаат пристап

Официјално: Олимписките игри и Параолимписките игри во Токио само до домашни навивачи

пред 2 мес.
еден каднидат, еден избор за претседател

ИОК без турбуленции, Германецот Бах единствен кандидат за претседател во следните четри години

пред 6 мес.
МОК е тој што ќе одлучи

Светската атлетска федерација бара да се одложат игрите во Токио

пред 1 година
националните олимписки комитети со очекувани предлози

Норвежаните му упатија барање на Томас Бах кое нема да му се допадне

пред 1 година
на помалку од пет месеци пред почетокот на игрите

Томас Бах: Нема да носиме избрзани одлуки за Токио 2020

пред 1 година
ќе работат од дома

ИОК се затвори, вработените ги испрати дома, Олимпискиот музеј нема да работи

пред 1 година
македонија со пет претставници

ФОТО: Македонија ќе настапи на третите Зимски младински Олимписки игри

пред 1 година
СЕГА ЌЕ РАБОТИ НА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОЛИМПИСКОТО ДВИЖЕЊЕ

Дарко Панчев го напушти Вардар и стана делегат во собранието на Олимпискиот комитет

пред 1 година
изградбата чинеше милијарда и 400 милиони долари

Осум месеци пред почетокот на игрите, Националниот стадион во Токио е подготвен

пред 1 година
Томас Бах најави 10 милиони евра

ИОК вложува огромни средства во борбата со допингот

пред 2 години
одлука на управниот одбор

МОК го одби барањето за вонредно собрание, но ќе ги имплементира забелешките на Инцијативниот одбор

пред 2 години
инцијативниот одбор бара промени

МОК и Тупурковски добија рок за свикување на вонредно собрание

пред 2 години
суспензијата чука на врата

Нема настап за ракометарите на ЕП во Австрија доколку не се применат препораките на ИОК

пред 2 години
политиката надвор од спортот

Македонскиот спорт пред суспензија, Тупурковски бара средба со премиерот Заев

пред 2 години
успешна соработка меѓу мок и иок

МОК на состанок во Лозана доби поддршка за активностите во целост

пред 2 години